Zobacz temat - [R75] nie działa BMW Scaner
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] nie działa BMW Scaner

rafalmis1 - Pon Lut 10, 2014 19:45
Temat postu: [R75] nie działa BMW Scaner
nie wiem co jest nie tak, ciągle pokazuję mi się komunikat ze adapter nie podłączony (bmw scanner adapter is not plugged in)
kilka razy instalowałem sterowniki i dalej nic, kilka razy BMW Scaner i nic.
kabel po wpięciu w złącze diagnostyczne świeci, po podłączeniu pod USB w menadżerze urządzeń kabel jest wykryty.

może na pocztę ktoś mi wyśle wersji którą używa wraz ze sterownikami i instrukcją instalacji
Windows 7 64bit
rafalmis1@gmail.com

longer86 - Pon Lut 10, 2014 20:06

poszukaj pliku ediabas.ini który skonfigurowany jest pod windowsa 7 że adapter OBD jest na usb
a potem w systemie menadżer urządzeń wyszukaj kategorii com i lpt tam znajdz swój adapter i ustaw mu port com1

tylko Ty masz 2,5 v6 a to nie silnik BMW ze sterownikiem DDE więc do czego Ci INPA?
działa też w benzyniakach?

MaReK - Pon Lut 10, 2014 22:06

co ma inpa do bmw scanner?
rafalmis1 - Pon Lut 10, 2014 22:48

Oj pomyliłem programy, myślałem o innym i pisałem o innym. Juz poprawione chodzi mi tylko o BMW Scaner
longer86 - Pon Lut 10, 2014 22:58

wujek google i zagraniczne fora radzą:

Have been using it on Win 7 32 bit with no problem - no tweaking at all. Successfully installed and tested it recently on Win 7 64 bit on my new i5 ultrabook with minor tweaking on the 64bit driver .inf files downloaded from ftdichip.com.

MaReK - Wto Lut 11, 2014 00:14

Da się na 100% odpalić ;) Sam to robiłem, ale teraz mam już lapka z XP 32bit ;)
Wiem tylko, że w razie pomyłki musiałem całą strukturę USB z rejestru wywalać i robić wszystko od nowa, w/g wskazówek które wcześniej gdzieś na ruskiej stronie odczytałem ;)

Pozdrawiam,

kruszon - Wto Lut 11, 2014 16:09

MaReK, a nie mogles tego xp32 bity na wirtualce postawic, zrobic snapshota przed dlubaniem w rejestrze i w razie biedy przywrocic snapshota? :)
MaReK - Sro Lut 12, 2014 23:28

kruszon napisał/a:
MaReK, a nie mogles tego xp32 bity na wirtualce postawic,

Mogłem, miałem tak nawet zrobione. Jednak pewien program, z którego korzystam równie często, nie daje się uruchomić na wirtualnej maszynie - ot takie zabezpieczenie. A na 64bit nie chce chodzić. Dlatego wziąłem maszynkę z WINXP i tam mam wszystko, odseparowane od mojego firmowego lapka. Poza tym, wiele rzeczy jest dysko-żernych, a ja mam na lapku swoim SSD 128GB ;) Już mi brakuje miejsca :P