Zobacz temat - [R75] Koło zamachowe / wieniec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Koło zamachowe / wieniec

damiwr - Sob Lut 15, 2014 22:31
Temat postu: [R75] Koło zamachowe / wieniec
Witam jestem podzielony i się nie do końca orientuję gdyż :

po odkręceniu rozrusznika okazało się że zęby na kole są w paru miejscach mocno zjechane i teraz moje pytanie da się wymienić same koło ?

czy dwumasa cała musi zostać wymieniona ?

Nie mam objawów padającej dwumasy a 1 na 5 razy rozrusznik nie wpada między zęby :/

Co radzicie ?

sTERYD - Sob Lut 15, 2014 22:38

Koło dwumasowe i koło zamachowe to jedno i to samo. Jak chcesz możesz spróbować ewentualnie wymienić sam wieniec. O ile jest do zdobycia w sensownej cenie
damiwr - Sob Lut 15, 2014 23:10

sTERYD napisał/a:
Koło dwumasowe i koło zamachowe to jedno i to samo. Jak chcesz możesz spróbować ewentualnie wymienić sam wieniec. O ile jest do zdobycia w sensownej cenie


i tutaj kolejne ciekawe pytanie czy wieniec (widać źle się wyraziłem) jest taki sam od benzyny ? wiem że automat to inna bajeczka.

rafalmis1 - Nie Lut 16, 2014 07:48

damiwr, żeby zdjąć wieniec, to wiem ze powoli zbijali. Za to aby założyć wystarczy palnikiem nagrzac i nałożyć. Samo wskoczy
damiwr - Nie Lut 16, 2014 13:16

Dzięki za odpowiedź czyli da się to samo wymienić pytanie jest czy pasuje od benzyny. Auto ma 260 tyś. więc tak mniemam że jest po dwumasie ale dlaczego został wieniec ?? :/ (przecież zestaw jest z wieńcem tak mi się wydaje) no nic rozbierze się to się zobaczy ;)
sTERYD - Nie Lut 16, 2014 22:34

koła zamachowe są zupełnie inne. Ponadto wieniec nie występuje jako osobna część. Ale prędzej podpasuje od BMW, bo przecież tam jest ten sam silnik i pewnie rozrusznik ma tak samo montowany.
damiwr - Nie Lut 16, 2014 22:44

Dziękować coś będę pewnie kombinował :/ o postępach poinformuję ;)