Zobacz temat - [R416] Włączający się ABS podczas każdego hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Włączający się ABS podczas każdego hamowania

Mateusz_V6 - Pon Mar 03, 2014 20:13
Temat postu: [R416] Włączający się ABS podczas każdego hamowania
Witam,

Mój mechanik jest bez radny... a mianowicie - Rover ma problem z hamulcami tzn podczas hamowania za każdym razem włącza się ABS... samochód ma wymienione tarcze, klocki, cylinderki z tyłu, porobione pomiary w różnicy hamowania między osiami i kołami i wszystko jest ok. Błąd ABS-u się nie wyświetla...samochód został podłączony pod kompa i on wskazał na sterownik ABS... i tu pytanie spotkał się ktoś z tym ? i czy faktycznie wymaga to wymiany całej pompy+sterownika...?

lewismajster - Czw Mar 06, 2014 17:32

Sprawdź pierścienie na przegubach.
LookMyWay - Czw Mar 06, 2014 21:06

Miałem dokładnie to samo, wjedź gdzieś na kanał i sprawdź pierścienie na przegubach zewnętrznych. Mi wymiana zajęła ok 2 godzin, na pewno mechanik zrobiłby to szybciej.
Victor1989 - Czw Mar 06, 2014 21:11

Dokładnie. A na chwilę obecną wyciągnij bezpiecznik od ABS-u :)
Jak tak zrobiłem bo miałem dość "grającego" hamulca.

AndrewS - Czw Mar 06, 2014 22:03

Mateusz_V6 napisał/a:
samochód ma wymienione tarcze, klocki, cylinderki z tyłu, porobione pomiary w różnicy hamowania między osiami i kołami i wszystko jest ok.


To ten problem był już przed wymianą tych elementów ??
Jeśli tak, to zaczął od du*y strony :roll:
Tak jak koledzy zaczął bym jednak od pierścieni.

Mateusz_V6 - Czw Mar 06, 2014 23:18

Dzięki za info, muszę się zagłębić w temat.. bo na razie muszę oblukać gdzie są te pierścienie... :wink:

[ Dodano: Czw Mar 06, 2014 23:18 ]
AndrewS napisał/a:
Mateusz_V6 napisał/a:
samochód ma wymienione tarcze, klocki, cylinderki z tyłu, porobione pomiary w różnicy hamowania między osiami i kołami i wszystko jest ok.


To ten problem był już przed wymianą tych elementów ??
Jeśli tak, to zaczął od du*y strony :roll:
Tak jak koledzy zaczął bym jednak od pierścieni.


no niestety było to już przed wymianą... i generalnie dlatego to wszystko było robione... ehhh no trudno... już tego nie cofnę..