Zobacz temat - [r200] wzrost temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] wzrost temperatury

zipen - Wto Mar 11, 2014 15:25
Temat postu: [r200] wzrost temperatury
Mam problem z swoim roverem . Do czasu gdy temperatura była poniżej 10 stopni i jeździło się na ogrzewaniu wszystko w porządku. Teraz przy 15 stopniach jak nadmuch ustawiony na zimny temperatura zaczyna rosnąc aż pod czerwone pole . Po włączeniu ogrzewania wraca do normy. Dodam że ostatnio wymieniałem termostat ale na starym też kiedyś podobnie się robiło. Wentylator chodzi i załącza sie. POMOCY!
leszczu - Wto Mar 11, 2014 16:18

A sprawdzałeś nowy termostat przed włożeniem ??
komoss - Wto Mar 11, 2014 19:48

Masz prawidłowy poziom płynu chlodzącego?? Jeśli nie to tak ci sie będzie robić w pewnym momencie bo nie bedzie chlodzenia i temperatura ci podejdzie na maksa...
zipen - Wto Mar 11, 2014 21:46

Na starym termostacie też wzrastała temepratura , a stary sprawdzałem gotując go w garnku. poziom płynu jest na równo z kreską minimum . a widziałem w innych tematach ludzie wspominali coś o korkach
robsson78 - Sro Mar 12, 2014 11:21

Na początek wymień korek zbiorniczka to groszowa sprawa.
Jak wymieniałeś ten termostat to odpowietrzyłeś dobrze układ ?

zipen - Sro Mar 12, 2014 12:59

Odpowietrzałem układ w ten sposób że wlewałem plyn do momentu aż z tej śrubki odpowietrzającowej wylatoywało ciągle. A za co odpowiada ten korek? Dopisze że ostatnio miaałem źle dokręcony korek a temperatura i tak znów wzrosła i troche sie porozlewało.
kezmanq - Sro Mar 12, 2014 14:14

korek odpowiada za utrzymania właściwego ciśnienia w układzie chłodzenia. Jeśli korek będzie źle działał będzie wzrastać temp.
zipen - Sro Mar 12, 2014 15:52

A gdzie dostać taki korek to jest jakiś uniwersalny ?
poziom1989 - Sro Mar 12, 2014 16:39

Korek zbiorniczka wyrównawczego pasuje z Fiata Seicento, Palio Weekend również z Poloneza.
robsson78 - Sro Mar 12, 2014 17:52

Koszt zakupu jest niewspółmiernie niski do ewentualnych szkód jakie mogą nastąpić podczas jazdy i przegrzania silnika (czytaj HGF)

http://sklep.landroverowy...cd100160-r.html

zipen - Czw Mar 13, 2014 16:18

Jutro postaram kupić się taki korek. A jak nie pomoże to co by jescze mogło być. Przed chwilą zagrzałem auto odkręciłem korek i nic nie bulgotało tam śladu oleju też brak a jest to normale że poziom płynu podczas rozgrzania jest o jakies 2 cm wyższy.

[ Dodano: Czw Mar 13, 2014 16:18 ]
Jednak nie przed chwilą rozgrzałem auto do włączenia się wentylatora i próbowałem odkręcić korek a tu zaczynało wszystko wylatywac ;/ i tak jak by się gotowało? więc to raczej nie korek POMOCY!!

kezmanq - Czw Mar 13, 2014 16:25

po co Ty odkręcasz korek przy rozgrzanym silniku ? Chcesz się poparzyć ?

Korek ma być zakręcony, jego odkręcanie powoduje gwałtowną zmianę ciśnienia przez co płyn zaczyna się gotować.

zipen - Czw Mar 13, 2014 16:38

Czytałem na inncyh forach że jeśli woda wylatuje przez zbiorniczek przy odkręconym korku że padnięta uszczelka pod głowicą. Tylko że jak by było troszkę zimniej albo załączone ogrzewanie to korek mogłby być otwarty cały czas.
kezmanq - Czw Mar 13, 2014 16:51

Kupiłeś ten nowy korek ? Wskazówka dalej podchodzi pod czerwone pole ? I nie odkręcaj tego korka :P Ach i jest to normalne, że przy rozgrzanym aucie poziom płynu będzie wyższy
robsson78 - Czw Mar 13, 2014 18:43

kezmanq, ma rację. Nie odkręcaj korka na mocno rozgrzanym silniku.
Kup nowy, wymień, napisz.

Sirk - Pią Mar 14, 2014 10:08

zipen napisał/a:
Czytałem na inncyh forach że jeśli woda wylatuje przez zbiorniczek przy odkręconym korku że padnięta uszczelka pod głowicą.


To nie czytaj takich głupot. To że woda wylatuje znaczy jedynie że się zagotowała.

Wymień korek, zalej układ płynem chłodniczym a nie wodą, odpowietrz porządnie układ według instrukcji z forum. Jeśli nie pomorze, to będziemy szukać innej usterki.

Przegrzewanie układu może doprowadzić jedynie do uszkodzenia uszczelki pod głowicą. A koszt korka i najtańszej banki płynu chłodniczego nie przekroczy Ci 50-60 zł.

[ Dodano: Pią Mar 14, 2014 10:08 ]
Przepłucz też układ chłodzenia, może jakiś syf tam jest i Ci blokuje przepływ płynu przez układ. Mi tylko raz wskazówka podeszła pod czerwone pole, jak źle odpowietrzyłem układ. Teraz zawsze jest w połowie, bez znaczenia czy jest -20C czy +40C

zipen - Pią Mar 21, 2014 14:59

Kupiłem nowy korek . Niestety nic nie pomogło. Teraz przy ok. 20 stopniach jeśli ogrzewanie w połowie nic sie nie gotuje nawet sie wentyator nie włącza a jak tylko da sie na zime to odrazu wzrasta .?? Co jeszce może byc
robsson78 - Pią Mar 21, 2014 16:25

Jak powstała ta usterka ? Nie pomyliłeś czegoś w podpięciu węży układu chłodzenia ?
W jakiej kondycji jest chłodnica ?
Wygląda tak jak byś miał niedrożny układ chłodzenia.

zipen - Sob Mar 22, 2014 21:28

W lato jak był takie mocne upały to raz wskazówka troche sie podniosła. później problem ustapił. Ale jak nastała zima to za żadne skarby na ogrzewaniu nie mogłem rozgrzać auta z górki temperatura spadała. Wymieniłem termostat i poprawiło jeździłem cały czas na ogrzewaniu bo było zimno do pory az stało sie teraz ciepło i ogrzewanie wyłączone.
robsson78 - Nie Mar 23, 2014 17:17

Nie wiem bo nie sprawdzałem ale czy można włożyć termostat źle, tzn. nie w tą stronę ?
zipen - Wto Kwi 01, 2014 10:37

no chyba można. raczej włożyłem dobrze .ale jak by było coś źle to by chłodnica była zimna i przewody ?

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2014 10:37 ]
podpowie ktoś jeszcze co sprawdzić czy oddać juz auto do jakiegos "fachowca"?