Zobacz temat - [R75] Koło dwumasowe - sztywne, regeneracja czy używane
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Koło dwumasowe - sztywne, regeneracja czy używane

Mayones123 - Czw Mar 13, 2014 23:38
Temat postu: [R75] Koło dwumasowe - sztywne, regeneracja czy używane
Witam wszystkich,

Prawdopodobnie w moim Roverze kończy się dwumas... Pierwsza mysł: duuży wydatek. Odrazu kolokwialnie mówiąc zakręciłem się wokół tematu i próbowałem znaleźć jakieś konstruktywne opinie na temat wymiany i samego koła. Pierwsze pytanie: czy uważacie, że faktycznie nie ma sensu wymieniać samej dwumasy bez pozostałych części sprzegla. Drugie pytanie: regeneracja (650zł), konwersa na sztywny zamach czy używane koło. Na nowe koło mnie w chwili obecnej nie stać, koszt jest ogromny dlatego szukam opinii o innych rozwiązaniach. Dzwoniłem do najbardziej popularnej firmy zajmującej się regeneracją sprzęgła oraz zbierałem opinie ludzi i podobno przy zastosowaniu dobrych i specjalistycznych maszyn regenerowana dwumasa spisuje sie bardzo dobrze. Serwis regenerowanych sprzegiel wynosi ok. 3% w skali 120 zlecen tygodniowo -dane zebrane u ludzi i firmy. Firma ta zapewnia 12 miesięcy gwarancji. Do kosztow klienta nalezy oczywiscie koszt transportu i wymiana.
Używane koła sa dostepne na allegro od 100zł w góre :D wiadomo- cholera wie co ona przeszła i brak gwarancji. Ale dwumasy ok 300-400zł wyglądają dość dobrze (tak wiem, ze nie wyglad sie liczy) ale pytanie czy macie np jakies dobre zrodlo do uzywanego kola dwumasowego, albo jak mozna je sprawdzic przed zakupem oprocz sprawdzania luzow. Ogolnie czy jest sens.
Trzecia opcja to konwersja na sztywne kolo zamachowe. Poczytalem sporo artykulow tytulami "wady i zalety" i oprocz troszke gorszej pracy sprzeglai delikatnie wiekszych drganiach wyglada to dosc przyzwoicie. No i trwalosc jest wieksza, przy uszkodzeniu mozna wymienic samą tarcze..

Prosze Was o opinie i wymianę wiedzą/doświadczeniem.

Pozdrawiam, Maciej

HarryVip - Pią Mar 14, 2014 00:12

Temat wałkowany systematycznie, dość obszernie opisany tu.
Mayones123 - Pią Mar 14, 2014 13:23

Racja, jest tego dużo jednak nigdzie nie doczytałem się opinii na temat konwersji na sztywny zamach.
kalafior - Pią Mar 14, 2014 16:50

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=79680
groszek_76 - Nie Mar 30, 2014 13:47

Jestem na tym samym etapie padniętej dwumasy i regeneracja odpada .Po zakupie samochodu było ok ale po jakimś czasie wyszło że regeneracja dwumasy była pod sprzedaż .Po rozmowie z kolegą który ma warsztat, zdecydowałem się na sztywne koło w zestawie VALEO z tarczą ze sprężynami. Takie już są w sprzedaży . Nowa dwumasa 3300w komplecie a sztywne 1700 w komplecie. Mam na myśli sprzęgło , docisk i wysprzęglik .Sam zakłada w paskach skodach czy audi i ludzie śmigają oczywiście bez " butowania"-taka jazda na półemeryta. Co będzie zobaczymy :?:
witgut - Nie Mar 30, 2014 18:51

Szczerze?....
cieszę się że ktoś przetestuje w końcu sztywne koło, bo z tego co sobie przypominam
to wszystkie głosy do tej pory wynikały z teorii i własnych przekonań a nie faktycznych doświadczeń.