Zobacz temat - [TD4] Tylne drzwwi (bagażnik) zablokowane..pilnie pomocy!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [TD4] Tylne drzwwi (bagażnik) zablokowane..pilnie pomocy!!

kapral - Pią Mar 14, 2014 19:01
Temat postu: [TD4] Tylne drzwwi (bagażnik) zablokowane..pilnie pomocy!!
witam,
Bardzo proszę o pilną pomoc w sprawie tylnych drzwi (bagażnik) wersja 5 drzwiowa Mianowicie miałem przejściowe problemy z ich otwieraniem tzn. po naciśnięciu klamki szyba nie zawsze chciała zjechać w dół i zamek nie wydawał charakterystycznego odgłosu .
Teraz stała się rzecz gorsza bo po naciśnięciu klamki nie ma żadnej reakcji ...słychać że ten mikrostyk działa w klamce ale szyba stoi i nie moge otworzyć bagażnika.Po naciśnięciu guzika na konsoli do otwierania szyby tylnej również nic sie nie dzieje?!
Namordowałem się żeby zdjąć od środka tylną osłonę tylnej klapy ale nic tam nie odkryłem poza tym że po" bawieniu" sie kilkakrotnie klamką słychać jakieś "styk" i silnik jest lekko ciepławy....? :o Nie mam pojęcia co dalej poczynić a w niedzielę muszę przewieść parę dużych rzeczy w bagażniku! którego nie mam! :twisted:
Przy okazji jakby ktoś podpowiedział również coś o wymianie zerwanej linki w tylnych drzwiach to byłbym bardzo wdzięczny :grin:

SyntaX - Pią Mar 14, 2014 22:25

Za prawym boczkiem nadkola z tyłu są dwa brązowe przekaźniki od szyby, możliwe że któryś padł.
kapral - Sob Mar 15, 2014 09:51

Mam Landka po przekładce więc ten "prawy boczek" stojąc z tyłu samochodu, faktycznie po prawej czy lewej stronie? Tą osłonę nadkola przy zamknietej klapie jakoś da się zdemontować? i jak sprawdzić te kostki czy sa dobre? bo zielony jestem z elektryki :-|
SyntaX - Sob Mar 15, 2014 19:29

Po prawej stronie za boczkiem masz 2 przekaźniki.
Obojętnie czy to Europa czy anglik.
Zamień je miejscami i zobacz czy jest reakcja.
Zdejmij plastik z klapy z tyłu i zobacz kostkę przy silniku (może nie ma styku)
Następnie Jak masz z tyłu klamkę klapy to przy oświetleniu tablicy rej z boku masz tą klamkę od klapy.
Są tam 2 śrubki odkręcasz to i delikatnie podważasz wyjmując klamkę.
Tam jest taki mikrostyk zobacz czy nie ułamały się kabelki.

kapral - Pon Mar 17, 2014 19:36

Syntax ratuj bo mnie szl....trafi! :evil: Ściąłem ten prawy bok i zamieniłem te przekażniki i nic! :evil: wszystkie tam znajdujące sie kostki łączące kable rozłączyłem i przeczyściłem specjalnym środkiem do styków elektronicznych. Potem jeszcze raz posprawdzałem kable czy gdzieś nie poprzecierane...nic!
Jeszcze raz wsadziłem głowę za tapicerke tylnej klapy i tam również polukałem na wtyczki, kabelki i kostki...również nic!
Klamkę rozebrałem i sprawdziłem również kabelki i mikrostyk, wszystko ok!
Na samym już końcu....coś mnie tknęło i zastanawiam sie jeszcze nad jednym?! czy ma coś wspólnego sam zamek?! Bo wydaje mi się że jak pisałem w poście wyżej, gdy naciskam klamkę w klapie powinienem usłyszeć charakterystyczny odgłos zamka... a ja mam ciszę, słychać tylko delikatny odgłos mikrostyku i chyba przekażnika.
Może sie mylę ale wydaje mi się że po naciśnięciu klamki zamek powinien otworzyć klapę i dać impuls do silniczka który opuszcza jednocześnie szybę?! czy nie stało sie tak że mam walnięty zamek? i nie otwiera mi dlatego bagaznika? i nie daje dalej prądu do szyby?
Ehhh już sam nie wiem!? jak sprwdzić ten zamek? czy on jest w lewym boku za światłem stopu? i czy jego działanie to takie same jest jak w drzwiach? musze kupić cały zamek? Jak sie go wymienia?
Podpowie ktoś czy dobrze rozumuje z tym zamkiem? bo jak sie wk.....to zaspawam tą klapę! :mrgreen:

SyntaX - Pon Mar 17, 2014 23:06

Dokładnie tak jak piszesz
Może być uszkodzony siłownik w zamku.
wtedy musisz kupić coś takiego.
http://allegro.pl/central...3984643969.html

Jak będzie uwalony to szyba nie zjedzie

kapral - Wto Mar 18, 2014 17:49

Syntax....ten link do aukcji jest na zamek do 3-dzrwiowego landka ale to nie problem bo zamków jest na Alledrogo dużo :mrgreen: Zastanawiam sie tylko jak go wymontować (sprawdzić) skoro mam zamkniętą klapę a chyba 2 śruby są widoczne dopiero po otwarciu klapy z jej boku? Jest mozliwość awaryjnego otwarcia klapy? Kusi mnie odłączyć akumulator i zobaczyć co sie stanie z zamkiem i szybą ale boję się że szyba opadnie i dopiero będzie dupa :twisted:
SyntaX - Wto Mar 18, 2014 23:27

Jak odłączysz akumulator to szyba zjedzie ale powinna dać się podnieść klawiszem na konsoli.
kapral - Wto Mar 25, 2014 09:43

witam,
Odłączyłem akumulator i się okazało że szyba nie zjechała! tak jakby coś ją blokowało?! natomiast zamek już działa :mrgreen: na razie otwieram zamek i wyginam szybę żeby otworzyć klapę ;) Do tematu muszę dorzucić że również nie dział mi tylna wycieraczka i spryskiwacz!!!!! i jak podłączyłem na nowo akumulator to teraz przy próbie opuszczenia szyby guzikiem na konsoli wydobywa się sygnał akustyczny..."bip,bip" ze skrzynki bezpiecznikowej?! jakby ostrzegawczy jakiś?

Naczytałem się że troche skomplikowany ten mechanizm tylnej szyby z jakimiś tam....czujnikami itp :twisted: i się boję cholerstwa ruszać, zważywszy na fakt że jakby coś nie poszło to nie mam go gdzie schować rozebranego! :twisted: Może jest jakiś fachman na Śląsku który by zerknął na ten mechanizm bo mnie sz......trafi bez tego bagażnika. Całą zimę chodził a jak teraz trzeba na działkę targać graty to się musiał popsuć! :-|
"....pomożecie?" :mrgreen: