Zobacz temat - [214 si '97] Zamek Centralny (alarm/immo)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 si '97] Zamek Centralny (alarm/immo)

214_SI - Pon Mar 17, 2014 12:41
Temat postu: [214 si '97] Zamek Centralny (alarm/immo)
Dzień dobry,

Od dłuższego czasu nie działa mi centralny a ni z pilota, ani z kluczyka. Z pilota rozbrajam alarm i immo. Jak przekręcam kluczykiem w zamku to też rozbraja się alarm.

Wiązkę w klapie mam polutowaną.

Teraz pytanie jak sprawdzić czego to wina że nie działa centralny z pilota czy to z kluczyka?

Dobrałem się do drzwi kierowcy i jest tam czarna puszka z dwoma kostkami wpiętymi.
Co dalej. (No i nie chciał bym sobie unieruchomić auta przez problem z immo - niestety nie mam kodu. Czy istnieje możliwość grzebiąc przy stertowniku master by sobie nabruździć z immo?)

piotrekcrash - Wto Mar 18, 2014 09:45

Witam!

Jest możliwość uszkodzenia immo przy zwarciu w instalacji.
Miałem na warsztacie 2-3 sztuki w których po zwarciu w instalacji nieczytelna była pamięć eeprom. W to w niej ulokowany jest kod immo.

Wymiana paięci na nowa + przeprogramowanie i usunięcie immo
rozwiązało problem z immo na zawsze.

214_SI - Wto Mar 18, 2014 11:01

Hej,

U mnie puki co immo i alarm rozblokowuję pilotem. Alarm też przekręcając kluczyk w zamku drzwi. Teraz pytanie co może być przyczyną nie działającego zamka centralnego czy to z kluczyka czy to z pilota. Głównie chodzi mi o reanimację centralnego reszta (na razie działa - immo/alarm).

PS. jaki koszt usunięcia immo?

piotrekcrash - Wto Mar 18, 2014 11:27

No jeżeli autko odpala i tylko centralny szwankuje to musisz posprawdzać zamki elektryczne w drzwiach i sygnały czy dochodza.

Jak nie masz problemów z immo to nie ma po co wycinać.
Chyba, że chcesz się na przyszłośc zabezpieczyć przed usterką i unieruchomieniem auta w przypadku uszkodzenia pilota itp.