Zobacz temat - [R25] Kontrolka check engine
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Kontrolka check engine

peyo102 - Sro Mar 19, 2014 17:25
Temat postu: [R25] Kontrolka check engine
Witam wszystkich. nie znalazlem nigdzie tematu tego typu na forum (jesli był to sorki) . wiec tak w poniedziałek wymianiłem świece na denso platynowe przewidziane do tego silnika i autko super chodziło .Nastepnego dniaj zaczeło mi autem bardzo szarpac i wogóle mocy nie maił a po chwili zaswieciła sie żółta kontrolka (check engine) i zaczeła mrugac. wieć auto szybko na parking. Dzisiaj wymieniłem przewody zapłonowe i juz wszystko super autko smiga tylko pozostal problem z kontrolka dalej świeci(nie mruga ) . Wiec pytanie czy jest dalej jakis problem czy musze poprostu jechac wykasowac ten bład? dzęki wielkie za pomoc

pozdrawiam

ruszti - Sro Mar 19, 2014 17:34

Możesz odpiąć akumulator na 2h i zobacz czy zniknie :P
pavel25 - Wto Wrz 06, 2016 20:56
Temat postu: kontrolka chek w roverku 25 2001r.
Witam wszystkich.
Panowie wiążę się z takim problemem... Jadę spokojnie normalnie moim Roverkiem 25 1,4 16V i nagle pomarańczowa kontrolka z ikonką silnika na panelu się zapala. Szybko na parking gaszę silnik, sprawdzam olej(jest ok), zapalam autko i świeci kontrolka nadal.

Autko nie szarpie na wolnych obrotach, nie traci mocy, nic się nie dzieje złego ale kontrolka siwieć...

Czy jazd w ulewnym deszczu mogła mieć coś z tym wspólnego?
Jeśli tak to co mogło zostać zalane i jak długo będzie schło?

Z góry dzięki.

ADI-mistrzu - Wto Wrz 06, 2016 22:03

Niestety wróżenie z fusów... mogę powiedzieć raczej tylko tyle, iż coś jest nie tak :)
Może to być nawet sonda lambda, ale najprościej podjechać na komputer.

pavel25 - Wto Wrz 06, 2016 22:42

Tak taż zrobię, ale dzięki za odpowiedź.
zigis1 - Sro Wrz 07, 2016 21:02

Czy wie ktos czy migajaca kontrolka check engine moze wskazywac na konkretne uszkodzenie np. cos z elektryka czy to jest standard, ze na poczatku miga, a dopiero potem zapala sie "na stale"?