Zobacz temat - [ALL] Geometria zwieszenia i ścinanie opon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [ALL] Geometria zwieszenia i ścinanie opon

kezmanq - Czw Mar 20, 2014 19:27
Temat postu: [ALL] Geometria zwieszenia i ścinanie opon
Po zimie postanowiłem zmienić koła na letnie. Po obejrzeniu przednich (letnich) opon zobaczyłem, że obydwie są bardzo ścięte z wewnętrznych stron.

Po całej zimie na oponach zimowych nie widać żadnego nieprawidłowego zużycia.

Czy nieprawidłowo zużyte letnie opon to wina nie zbieżności czy po prostu poprzedni właściciel takie miał już założone skoro po zimie na zimówkach nie ma śladu ?

A może związane jest to z szerokością opon zimowych (175 65 R14) a letnich (185 55 R15) i dlatego bardziej widać to na letnich ?

greg-si - Czw Mar 20, 2014 19:40

Zależy ile km robisz na letnich a ile na zimowych.
Geometrię lepiej zrobić bo opony to tylko jeden element a po tyłku dostają jeszcze końcówki, drążki, magiel, łożyska. Lepiej raz wydać 100zł niż kilka razy tyle na różne inne elementy.

Remigiusz - Czw Mar 20, 2014 20:05

Ścianie opon widać już po około 2tys km dość dobrze. Skoro przez zimę na zimowych nie ma śladów to możliwe ze letnie takie już były. Sprawdzenie geometrii kosztuje ok 20 do 50 złotych i masz pewność że jest ok wszystko :)

Podobnie ja miałem choć ustawiłem zbieżność jak zauważyłem ze mi oponę zjada ale potem na takich oponach dalej jeździłem :)