Zobacz temat - [R75] Przerywanie Silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przerywanie Silnika

DominikR75 - Pią Mar 21, 2014 00:09
Temat postu: [R75] Przerywanie Silnika
Witam !Mam problem z moim Roverkiem 75 1.8 16V + GAZ

Gdy jest troche wilgoci na zewnątrz silnik czasem przerywa ustepuje to po nagrzaniu się silnika. Wymieniłem Przewody WN i wycziściłem cewki problem troszkę zmalał lecz od czasu do czasu po odpaleniu samochodu do momentu nagrzania silnika zdarzaja sie pojedyncze szarpinięcia. Co może być przyczyną ??

dawidd - Pią Mar 21, 2014 07:59

układ WN czyli albo świece, cewki albo kable itp. Wjedź do ciemnego miejsca, odpal i popatrz czy nie skaczą iskry miedzy kablami
DominikR75 - Pią Mar 21, 2014 08:25

Kable wymieniłem na nowe wieć powinny być Ok.
dzelo23 - Pią Mar 21, 2014 08:54

Tak jak Dawidd pisze, dodatkowo jak zdejmiesz pokrywkę to psiknij wodą z jakiegoś dyfuzora. U mnie jak tak sprawdzałem to pięknie błyskało, dodam jeszcze ze na benzynie nie było problemu a tylko na gazie. Niestety gaz jest wymagający jeżeli chodzi o układ zapłonowy i trzeba zwracać na to większą uwagę.
DominikR75 - Pią Mar 21, 2014 13:25

Kable sa nowe założone dwa dni temu NGK wiec są ok. Teraz kwestia czy to świece czy cewki. Da rade to jakoś sprawdzic?
PREFO86 - Pią Mar 21, 2014 16:14

ja miałem taki sam problem, najpierw wymieniłem świece, później kable, a okazało się ze to były cewki. a na dodatek miały najechane tylko 7k km firmy NGK.