Zobacz temat - [Land Rover Freelander] Niespodziewana awaria skrzynia,napęd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Land Rover Freelander] Niespodziewana awaria skrzynia,napęd

Bujak666 - Sob Mar 22, 2014 22:24
Temat postu: [Land Rover Freelander] Niespodziewana awaria skrzynia,napęd
Witam,

Dzisiaj w moim świeżo nabytym(mam go niecały tydzień) Ferdku, stało się coś dziwnego. Pojechałem na stację benzynową i gdy wyjeżdżałem z niej w prawym dolnym rogu zegarów zapaliła się zielona kontrolka, która wyglądała jak przyczepka :mrgreen: ale zgasła i wróciłem samochodem normalnie do domu.
Wieczorem musiałem jechać coś załatwić, więc wsiadłem do auta odpaliłem je normalnie, wrzuciłem wsteczny bieg ostrożnie cofnąłem nic nadzwyczajnego, lecz normalne rzeczy w tym momencie się skończyły bo gdy chciałem ruszyć coś jak by blokowało auto, dodałem gazu puściłem sprzęgło i BENG ! zgasł.
Odpalam wrzucam 1 ruszam z werwą i słychać hałas oraz coś blokowało koła (nie wiem które było blokowane) Mówię Skrzynia ! Ale gdy wrzuciłem wsteczny auto o dziwo posłusznie i bez oporów wjechało na swoje poprzednie miejsce.

Dodam że na luzie auto toczy się bez oporów, cofa świetnie lecz pchanie auta bądź samo cofanie to żadna frajda.

Czy drodzy Klubowicze, Forumowicze wiecie co może być przyczyną tak dziwnej awarii ?

Dodam że jestem nowy na forum, aczkolwiek spędziłem trochę czasu na przeszukaniu go w podobnej sprawię, lecz nie spotkałem się z niczym co ma dokładnie takie same objawy.

Z góry przepraszam za błędy.

SyntaX - Sob Mar 22, 2014 23:04

Zajrzyj do tylnych bębnów.
Możliwe że blokują się szczęki.

Bujak666 - Nie Mar 23, 2014 00:24

Dzięki SyntaX
Ok jutro z samego rana to sprawdzę. O efektach was powiadomię.

amik - Nie Mar 23, 2014 09:52

kolego zapala CI się zielona kontrolka ?
masz problem na pierwszym i wstecznym biegu?
może masz włączony hamulec zjazdowy ?
sprawdź przewody przy przełączniku hamulca górskiego
myślę że załącza Ci hamulec zjazdowy HDC i dlatego jak dodajesz gazu to TC i ABS nie pozwala na zwiększenie prędkości

SyntaX - Nie Mar 23, 2014 10:11

Ale to by wtedy paliła się zielona kontrolka samochodzik a nie zielona kontrolka z doczepką.
Bujak666 - Nie Mar 23, 2014 13:24

Tak jak napisałem, od samego rana z nim walczę. Podniosłem całą prawą stronę i postawiłem na kobyłkach.
Niestety to nie hamulce, bo gdy kręcę tylnim prawym kołem wszystko idzie gładko ale gdy tylko chciałem zakręcić przednim prawym po połowie obrotu coś je blokuje....
Nie mam pojęcia, to moja pierwsza styczność z samochodem 4x4 więc jestem laikiem w tym temacie.

[ Dodano: Nie Mar 23, 2014 13:24 ]
Po rozmowie z SyntaX zabieram się za zdjęcie wału.
Prawdopodobnie wiskoza na wale :evil: