Zobacz temat - [MGTF]Tuleje głowicy ?? coś nie tak
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [MGTF]Tuleje głowicy ?? coś nie tak

cortez - Pon Mar 24, 2014 22:44
Temat postu: [MGTF]Tuleje głowicy ?? coś nie tak
Witam kupiłem wszytko co potrzebne do walki z hgf teraz po planowaniu chciałem przyłożyć te tuleje co łączą głowice z blokiem i prawa praktycznie wpada do środka sama a lewej nie da się wsadzić a ori była plastikowa a silnik nie był rozbierany przed tym zabiegiem co może być nie tak ?? ?

Silnik 1.8 120km Mg Tf 2001r

MultecFSO - Pon Mar 24, 2014 23:19

Tulejki wsadza się w blok, a nie w głowicę.
sTERYD - Pon Mar 24, 2014 23:29

ale w głowicę też muszą wejść. Trzeba tam po prostu oczyścić (jśli to to co widać na zdjęciu, to musisz usunąć zadziory). Tulejki powinny wchodzić dość ciasno, także czasem trzeba trzonkiem młotka przekonać ;)
cortez - Wto Mar 25, 2014 06:49

Ale to w głowice tez powinny wchodzić ciasno moim zdaniem a ta od strony rozrządu wpada sama i czemu ori była plastikowa a ja mam nowe metalowe
flapjck1 - Wto Mar 25, 2014 09:35

bo fabryka wkladala plastikowe, potem stwierdzono ze plastikowe sa czesciowa przyczyna klopotow z UPG wiec zaczęto stosować metalowe
wciska się je w blok i maja wystawac z niego jakies 10-11 mm

MultecFSO - Wto Mar 25, 2014 16:44

Tylna wystaje bardziej, ale i otwór w głowicy głębszy. :)
cortez - Wto Mar 25, 2014 20:22

to jest ok z tym ze jest luźna sama praktycznie wpada ta tuleja jak do głowicy ją wkładam ?? bo nie dostałem ostatecznej odpowiedzi czy może jest coś nie tak ??
AndrewS - Wto Mar 25, 2014 21:30

Od strony rozrzadu, tym kanałem płynie całe smarowanie do głowicy, wiec to polaczenie powinno byc raczej szczelne, nie pamietam czy uszczelka ma w tym miejscu jakis oring i czy w pobliżu sa kanały wodne.
sTERYD - Wto Mar 25, 2014 23:05

nie ma tam ani oringów, ani kanałów wodnych. Cały ten "pasek" łącznie ze spływami przy szpilkach jest oddzielony i dodatkowo poprzedzielany ścieżkami silikonowymi na uszczelce.
cortez - Wto Mar 25, 2014 23:07

czyli moge to zakładać z tymi metalowymi troszkę luźnymi tulejami czy dać stare plastikowe ??
AndrewS - Wto Mar 25, 2014 23:14

sTERYD napisał/a:
dodatkowo poprzedzielany ścieżkami silikonowymi na uszczelce


Tylko teraz pytanie, czy np. cisnienie zimnego oleju powiedzmy 7 atm, nie spowoduje nadmiernego niepotrzebnego nadwyrężania tych scieżek silikonowych??

sTERYD - Wto Mar 25, 2014 23:15

zdecydowanie metalowe. Plastikowych nawet na pierwszy montaż po jakimś czasie juz nie zakładali.
Co do tego kolektora, wygląda na to, że ktoś to specjalnie zakleił, ale to jest powrót do zbiorniczka i powinien być drożny, nawet tą kulkę, która tam robi za zaworek zwrotny nie zaszkodzi wyrzucić, bo może się zwiększać ciśnienie w układzie chłodzącym.

cortez - Wto Mar 25, 2014 23:28

Oki tak zrobię jest troche roboty dobrze ze w tym tygodniu mam mało pracy i pogoda w Holandii dopisuje prawie jak lato to są chęci myślę ze już nie będę was dreczył pytaniami dziękuje za pomoc