Zobacz temat - [r75] Falujące obroty, nierówna praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Falujące obroty, nierówna praca silnika

amigojwr - Wto Kwi 01, 2014 19:56
Temat postu: [r75] Falujące obroty, nierówna praca silnika
Witam,

od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Roverkiem. Gdy mam odpalone auto na postoju falują obroty w przedziale 600-900 rpm oraz nierówno pracuje silnik, jak wyjdę z auta to dosyć mocno słychać jego nierówną pracę, pracuje głośniej, za chwilę ciszej i tak w kółko.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Co radzicie?
Zaznaczę, że mam benzyniaka 2.0 v6. Te objawy występują na zimnym jak i rozgrzanym silniku.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc, Maciej

rtoip69 - Wto Kwi 01, 2014 20:16

Na początek sprawdziłbym świece , kable ,cewki .
amigojwr - Wto Kwi 01, 2014 23:53

myślałem podjechać pierw na komputer ale cholera wie czy to coś da, proszę o inne porady, wszystkie opcje przerobię na dniach :roll:
piotrek250 - Sro Kwi 02, 2014 00:04

Jeżeli chcesz możesz podjechać - sprawdzimy na kompie ( może coś wykryje ). Możemy porównać wykresy. Daleko do mnie nie masz :) Jak coś to napisz na PW

- sprawdz przepustnice
- czujnik ( map sensor )
- kable / świece
- cewki

automechanik - Sro Kwi 02, 2014 21:51

piotrek250 napisał/a:
sprawdz przepustnice
- czujnik ( map sensor )
- kable / świece
- cewki

dodałbym jeszcze silnik krokowy

amigojwr - Czw Kwi 03, 2014 01:29

Oddałem auto do mechanika, okazało się, że uwalona jest cewka na trzecim cylindrze - takie info otrzymałem. Może mi ktoś podać aukcję na allegro gdzie mogę odpowiednią cewkę zakupić? (nie znam się na tym, nie chcę kupić złej). Kolejne pytanie, musi być nowa czy może być używana?

Druga sprawa, mechanik wyczaił, że mam do wymiany wentylator chłodnicy... chodzi pewnie o silnik wentylatora, wszystkie są takie same? (również proszę o link do allegro, sam wyczaiłem ten: http://allegro.pl/wentyla...4117767254.html - może być? jest sprawny, dają gwarancję rozruchową)

pozdrawiam, Maciej