Zobacz temat - [R416SI] HGF?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416SI] HGF?

Lou86 - Pią Kwi 04, 2014 19:52
Temat postu: [R416SI] HGF?
Witam. Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem w moim roverku głowicę wraz z uszczelką. Około 3 tygodni temu podczas jazdy pękł jeden z węży pod maską i wylała się spora ilość płynu chłodniczego, rozbryzgując się po całym silniku, uzupełniłem brak i oddałem do mechanika w celu wymiany węża. Wszystko było ok aż do dziś gdy jechałem trasę ok 40 km i nagle wzrosła temperatura silnika troszke powyżej normy. Zatrzymałem się, otwieram maskę a tu powtórka z rozrywki tylko że wyciek musi być w innym miejscu, bo ten wymieniony wąż akurat jest w porządku. I tu pytanie do Was. O co kaman? Ma ktoś pojęcie czym to jest spowodowane? Znowu pękła głowica? uszczelka poszła? Może ten co robił mi wymianę głowicy spartolił robotę (była planowana, wymienił śruby głowicy, uszczelke kolektora ssącego i wydechowego, uszczelniacze zaworów oraz wsadził jakąś wielowarstwową uszczelke głowicy, a przynajmniej tak twierdzi)? jakieś sugestie? Auto i tak chyba pójdzie na szrot bo nie mam funduszy aby go naprawić w razie jakiejś poważniejszej awarii ale chciałbym wiedzieć co się stało.
pelson91 - Pią Kwi 04, 2014 20:09

a może blok masz pęknięty?
Lou86 - Pią Kwi 04, 2014 20:39

Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić? A jeśli tak to co wtedy? silnik do wymiany?
pelson91 - Pią Kwi 04, 2014 20:43

ogarnięty mechanik wszystko Ci powie, ja nie znam tematu aż tak dobrze. Jedyne co mi przyszło na myśl (nawet logiczne), że jeśli po wymianie głowicy i uszczelki leci nadal, to albo kiepska głowica, albo kiepska uszczelka, albo problem leży właśnie w bloku lub innym elemencie.
7Tomi - Pią Kwi 04, 2014 23:33

Termostat pierwszy do sprawdzenia.
Sirk - Sob Kwi 05, 2014 02:44

Uszczelka do bani po pierwsze. Mechanik założył tą nowego typu. Magistrala została zapewne stara, a przy tej uszczelcze też powinna być inna. Lepsza jest starego typu, wzmacniana. Ale to nie musi być powodem awarii.
Wymień termostat i korek od zbiorniczka, wypłucz porządnie układ chłodzenia, odpowietrz i zobacz co się będzie dział.

Lou86 - Sob Kwi 05, 2014 06:51

Sirk czy w takim wypadku musze też wymienić uszczelkę ?
Sirk - Sob Kwi 05, 2014 18:37

Lou86 napisał/a:
Sirk czy w takim wypadku musze też wymienić uszczelkę ?


Jak Ci wywaliło to musisz. Jak jest ok, to dopiero jak wywali. Mozesz zrobic na niej 50.000 100.000 albo i wiecej. Mówię tylko że starego typu wzmacniana jest lepsza.