Zobacz temat - [R75] Hałasująca sprężarka klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Punx - Wto Kwi 08, 2014 10:03
Temat postu: [R75] Hałasująca sprężarka klimatyzacji
Witam,

Problemów dotyczących działania klimy w R75 jest wiele w różnych wątkach, jakoś nie znalazłem odpowiedniego, zatem zakładam nowy.

Chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na wyciszenie prawdopodobnie sprężarki klimatyzacji, otóż gdy włączam klimę, która nota bene działa dobrze, nie ma problemów z szybkim schładzaniem kabiny, to przy przyspieszaniu, wraz z obrotami silnika zaczyna do kabiny dobiegać niskotonowy dźwięk, coś ala "wycie". Nie jest to hałas świadczący o jakimś dużym defekcie, jednakże da się go w tle wyłapać i jest mocno irytujący. Chciałbym się go pozbyć, i tu przydałaby się wiedza co należy zrobić:

1. wymienić na inną niepewną używkę ?
2. naprawiać (co, jak, gdzie) ?
3. zostawić jak jest (ten typ tak ma) ?

Dodam że taki efekt mam mniej więcej od 2 lat, co roku klima jest serwisowana w odpowiednim zakładzie (ozonowanie, uzupełnianie czynnika, itd).

markozalko - Wto Kwi 08, 2014 18:24

Ja mam tak od zeszłego roku, też podczas przyśpieszania albo nawet hamowania słychac takie wycie i też mnie to irytuje :) Na razie jeżdżę bo co zrobić. Sprężarkę miałem wsadzaną używkę 4 lata temu.
orzello - Wto Sie 04, 2015 18:06

Czy od tego czasu ktoś zgłębił ten problem? Mam to samo w moim R214. Ten dźwięk to jakby bulgotanie. Jest to na pewno sprężarka, bo słychać jak się załącza. Do tego dochodzi znaczny spadek mocy podczas działania sprężarki. Czy w swoich autach macie podobnie, czy po prostu sprężarka się kończy?