Zobacz temat - [R75] otwierajaca sie maska
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] otwierajaca sie maska

welder - Sro Kwi 09, 2014 21:42
Temat postu: [R75] otwierajaca sie maska
Czy miał ktoś taki temat, ze podczas jazdy otwiera się maska? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, a w tym samochodzie juz dwa razy w niespełna miesiąc
RP - Sro Kwi 09, 2014 22:03

Ja miałem taką sytuacje po demontażu zderzaka i odkręceniu zamków maski tych w pasie przednim. Na początek sprawdź ile wracają te blaszki które blokują maskę po zatrzaśnięciu.
Maska ma 2 bolce które wchodzą w otwory z zamkami w pasie przednim i blokowane są przez blaszki które zakrywają 1/4 lub 1/3 wielkości otworu -tak jest prawidłowo. Otwórz maskę i sprawdź czy tak jest. jeżeli nie to możliwe, że są zardzewiałe i nie działają prawidłowo. -psiknąć WD40, smar w sprayu, wazelina itp. trochę poruszać rączką od maski w aucie i powinno być dobrze. Ewentualnie jeszcze posmarować linki te od rozgałęzienia koło puszki bezpieczników.

Mayones123 - Czw Kwi 10, 2014 00:25

Mialem ten sam problem. Jest dokladnie tak, jak pisze kolega u góry. Nie odskakują blaszki w dziurkach i maska sie nie blokuje. Prawą stroną jak otworzysz maske są linki puszczone do dźwigni otwierania maski. Psiknij wd40 w te blaszki i poruszaj linkami (naciągaj i zwalniaj linke). U mnie pomoglo :) powodzenia !