Zobacz temat - [Freelander] Stacyjka ma problemy z zaświeceniem się, POMOCY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Stacyjka ma problemy z zaświeceniem się, POMOCY

limak3321 - Czw Kwi 10, 2014 17:31
Temat postu: [Freelander] Stacyjka ma problemy z zaświeceniem się, POMOCY
Witam.

Mam Freelanderka 1998 w benzynce i mam problem z elektryką.

Stacyjka w samochodzie ma problemy z zapaleniem się. Przy niezaświeconej stacyjce rozrusznik normalnie kręci ale nie ma zapłonu. Czasem auto działa przez kilka dni, a potem znowu problem się pojawia i trzeba kręcić kluczykiem nie raz przez 30 min żeby stacyjka się zaświeciła.

WAŻNE! Równocześnie z problemami ze stacyjką dzieje się dziwna rzecz.
Po wciśnięciu jakiegokolwiek kierunkowskazu SILNIK GAŚNIE!
Właściwie to "okres, w którym stacyjka nie działa" zaczyna się od pierwszego "zgaszenia" samochodu używając kierunkowskazu podczas jazdy.

Gdy stacyjka się zaświeci to gdy nie używam kierunkowskazu auto po prostu normalnie jeździ.

Proszę o pomoc dla mojego Landka.

Pozdrawiam :}

sknerko - Pią Kwi 11, 2014 10:06

Moim zdaniem do wymiany jest przełącznik zespolony (kierunkowskazów i wycieraczek) + ew. bateria w pilocie do sprawdzenia bo może immo nie rozłącza się. A czy jak nie mozesz odpalić to dioda czerwona w zegarach na środku świeci?
limak3321 - Pią Kwi 11, 2014 14:13

nie nie, SRS też się nie świeci. Wczoraj udało się uruchomić auto po gwałtownym poruszaniu kierownicą. Rozkręcałem również kolumnę kierownicy i nie zauważyłem żadnych zniszczeń w przewodach.
sknerko - Nie Kwi 13, 2014 14:13

a co ma SRS do przełoącznika? Jak zapalił po ruszeniu kierą to dla mnie oczywiste że przełącznik jest do bani, albo wiązka przewodów do kiery/stacyjki przetarta i do naprawy.
SRS idzie osobną wiązką taką żółtą o ile pamiętam.