Zobacz temat - [ Rover 200 1.4 ] Szarpie podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ Rover 200 1.4 ] Szarpie podczas jazdy

Ponury - Czw Kwi 10, 2014 18:07
Temat postu: [ Rover 200 1.4 ] Szarpie podczas jazdy
Witam.
Samochód żony, od 3 dni z problemem. Wskaznik paliwa pokazywał początek rezerwy w czasie jazdy samochódem zaczeło szarpać raz na prostej drodze potem pod górke przy dodaniu gazu przy puszczeniu.. dolałem paliwa za 30 zł czyli 5 litrów wskazówka podniosła sie na 3/4 zbiornika :shock: Dojechałem do domu bez problemu, dzisiaj żona do pracy jechała i przy ruszaniu zaczeło nim szarpać tzn tak jak by mu brakowało paliwa.
Przewody nie byly jeszcze wymieniane przebieg około 160.000. ( tyle wsakzuje licznik ) pewnie cofany o 100.000. Nie mam kompletnie pojecia o tym samochodzie. I co moze być nie tak.
Poczytałem troche na forum ale nic konkretnego sie nie doczytałem.
Dodatkowo gaśnie przy ruszaniu. A potem nie chce odpalić. Przy dodaniu gazu pedał w podłodze a obroty nie rosną. :|

Ma ktoś pomysł co to może być ??

leszczu - Czw Kwi 10, 2014 21:50

Bardzo możliwe, że pompa paliwa się zatarła.
robsson78 - Pią Kwi 11, 2014 16:12

Dziwne jest też to że była rezerwa a po dolaniu pięciu litrów wskazówka powędrowała na 3/4 skali.
pavello200 - Sob Kwi 12, 2014 12:04

kiedyś miałem takiego roverka też mi szarpało nim a to częsty problem tego modelu i są różne przyczyny. Ja wymieniłem wszystkie przewody wysokiego napięcia palucha itp i śmigał jak nowy. nie wiem czy w Twoim przypadku tez by to było ale warto moze sprobować pozdrawiam
Ponury - Sob Kwi 12, 2014 21:15

Zajechałem wczoraj do takiego speca od różnych wozów no i wszystko się wyjaśniło. Napsiukał wody w okolice kopułki i po przewodach i zrobiła się dyskoteka. :| dodatkowy zaczął wyciagac po kolei swiece i na jednym garze wogóle nie palił. Wiec sie wyjaśniło. Przewody kopułka swiece palec i oby pomogło. Bo auto bedziemy sprzedawać. Moze ktoś chętny na kolejnego roverka ?? :razz: