Zobacz temat - [R75] Różne korekty wtrysku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Różne korekty wtrysku

punciaks - Czw Kwi 10, 2014 19:54
Temat postu: [R75] Różne korekty wtrysku
Witam kolegów. Byłem ostatnio ustawić sobie LPG u specjalisty, ale według niego są zbyt duże korekty wtrysków na głowicach "i to nie może tak być". Jestem całkowicie zielony w temacie mechaniki, ale przy pomocy forum staram się coś poduczyć :] Sondy dawniej stały wszystkie na 0,415, lecz po wymianie dwóch pierwszych napięcie się na nich zmienia, a trzeciej w aucie nie ma. Na przedniej pokrywie zaworów mam poluzowany jakiś przewód i nie da się go "zatrzasnąć" tylko nie wiem od czego on jest i czy ma to jakiś związek z tymi korektami? Pomoże ktoś?
SeniorA - Czw Kwi 10, 2014 20:02

punciaks napisał/a:
mam poluzowany jakiś przewód
to jest przewód odpowietrzania skrzyni korbowej tzw. odma i nie ma nic wspólnego z korektami.
dawidd - Pią Kwi 11, 2014 07:48

korekty często rozrzedzająca się jak wtryskiwacze leja lub są przepchane. Bardziej mam diesla opanowanego, ale w benzynie jest podobnie. Na początek warto by było wyczyścić wtryskiwacze jakimś dobrym dodatkiem do PB, a jeszcze lepiej wyjąc je i czyścic w wanience ultradźwiękowej z podłączonym generatorem impulsów, który otwierał by je i zamykał - ale do tego już trzeba trochę sprzętu i jakiegoś obeznania z mechanika. sondy lambda musza być sprawne

[ Dodano: Pią Kwi 11, 2014 07:48 ]
aa i jeszcze korekty tez będą rożne jeśli stopień sprężania będzie rożny na cylindrach. Świece musza być dobrze przykręcone no i sprawne

tomi24lbn - Pią Kwi 11, 2014 09:19

Zmień gazownika skoro nie wie dlaczego korekty się rozjeżdżają!!
Powodem rozjazdu korekt przeważnie jest nie właściwa regulacja instalacji LPG , chociaż w twoim przypadku podejrzewam że MJ do regeneracji lub wymiany .Jaki jest ich przebieg??????
odłącz aku na godzinkę lub dwie odpal auto na PB niech pochodzi sobie na wolnych obrotach, później jazda około 50-100 km oczywiście tylko i wyłącznie na PB .
Korekty powinny wrócić do normy czyli na 00
Później regulacja LPG

punciaks - Pią Kwi 11, 2014 20:45

Magicy wymagały wymiany, więc wymieniłem je tydzień temu na Magic Jet Fx podobno po regeneracji. Gazownik próbował ustawić te stare wtryski, ale widzę że po wymianie dalej jest rozjazd na bankach. Spróbuje w weekend odłączyć ten akumulator i zobaczyć czy coś pomoże.