Zobacz temat - [R75] Wymiana prawej lampy - przód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana prawej lampy - przód

skubi18 - Sob Kwi 12, 2014 09:56
Temat postu: [R75] Wymiana prawej lampy - przód
Witam. Mam uszkodzoną lampę przednią prawą. Z tego co widzę aby ją zdemontować muszę zdjąć zderzak. Powiedzcie w jaki sposób zdemontować przedni zderzak?
Na górze ma plastikowe nakrętki na gwiazdkę, a jak to wygląda od środka? Czy dużo z tym babrania?

szpynior - Sob Kwi 12, 2014 10:11

skubi18, od spodu jedynie odkręcasz osłonę z przodu jeśli masz, i trójkąty pod nadkolem. I to wszystko, po bokach są zaczepy lekko poszarpując ściągasz zderzak .
skubi18 - Sob Kwi 12, 2014 10:23

Dzięki wielkie przyjacielu ;)
longer86 - Sob Kwi 12, 2014 10:43

Zdaje sie nadkole jest jeszcze przymocowane w jedym miejscu do zderzaka
0L0 - Sob Kwi 12, 2014 11:11

https://www.roverki.eu/zr...e-rover-75.html

Tu masz wszystko ładnie opisane.

gustav.pl - Pon Maj 04, 2015 15:04
Temat postu: Wtyczka
Witam.
Czy wtyczka zasilająca, na obudowie lampy, jest wkładana zwyczajnie na wcisk, czy jest jeszcze jakaś blokada? Kupiłem używaną lampę z taka wtyczką(z kikutami przewodów), ale po dobroci nie chce wyjść :neutral:
Pozdro. :)

longer86 - Pon Maj 04, 2015 15:12

powinno być wciskane zabezpieczenie patrząc od góry lampy, mniej więcej po środku kostki
AdaskoC - Pon Maj 04, 2015 15:49

Musisz wcisnąć ten zatrzask widoczny od góry lampy i trzymając go popchnąć wtyczkę w kierunku lampy a pozniej pociągnąć w przeciwnym kierunku. Jak nie będzie szło to jeszcze na boki możesz poruszać .
gustav.pl - Pon Maj 04, 2015 20:34

Dzięki Panowie za odpowiedzi :grin: Przypuszczałem, że coś musi blokować, ale ten zatrzask wygląda na element nieruchomy, tworzący monolit z resztą wtyczki :neutral:
Przy najbliższej sposobności będę próbował, bo przymierzam się do wymiany właśnie prawej lampy, gdyż aktualnie siedzi wersja angielska :sad: