Zobacz temat - [R25 1.4 84 KM] Dziwne dźwięki od stronie kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 84 KM] Dziwne dźwięki od stronie kierowcy

posk999 - Sob Kwi 12, 2014 18:34
Temat postu: [R25 1.4 84 KM] Dziwne dźwięki od stronie kierowcy
Hej,

Zakupiłem niedawno Rovera 25, którym przed zakupem przejechaliśmy blisko ~15km - wszystko było ok. Po zakupie, po przejechaniu dalszych 10km zaczęło się chrobotanie na biegach 3, 4 i 5, które ustępowało po wciśnięciu pedału sprzęgła. Ciężko dokładnie ten dźwięk opisać, coś między chrobotaniem, stukotaniem a wyciem. Dźwięk pojawia jadąc na biegu 3-5, natomiast w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła dźwięk ten całkowicie ustaje . Zauważyłem również, że aktualnie ten dźwięk jest nieco wyraźniejszy niż na samym początku (wtedy był ledwo słyszalny).

W najbliższych dniach chciałbym sprawdzić poziom oleju w skrzyni, ale domyślam się, że mogę jedynie zalać skrzynię nowym olejem i w oparciu ile wejdzie - zorientować się czy były jakieś braki. Przypuszczam, że poprzedni właściciel nie dolewał przez cały okres użytkowania oleju przekładniowego.

Przeglądając różne fora natrafiłem na informacje, które mogą sugerować problemy z łożyskiem oporowym, jednakże wg innych źródeł, wyniszczone łożysko oporowe dawałoby odwrotny efekt - dźwięki byłyby słyszane w momencie wciskania sprzęgła, a nie jazdy na biegu.

Czy spotkaliście się z takim problemem? Boję się, że będę miał całą skrzynię do wymiany...