Zobacz temat - [R75]problem z wrzuceniem biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]problem z wrzuceniem biegu

marcin199 - Nie Kwi 13, 2014 10:36
Temat postu: [R75]problem z wrzuceniem biegu
Witam. Wymieniłem pompkę dwa tygodnie temu i po przejechaniu 1100 km zaczął się problem z biegami. Zaraz po uruchomieniu silnika mam problem z wrzuceniem jedynki, oczywiście udaje się, ale podczas jazdy wszystkie biegi ciężko wchodzą przez jakiś czas- potem problem znika, biegi wchodzą jak złoto.
Czytałem dużo o odpowietrzaniu itp, ale wolę zapytać a nie snuć domysły samemu.
Proszę o radę :?:

HarryVip - Nie Kwi 13, 2014 10:45

Jeśli wymieniałeś samą pompkę, pozostaje kwestia w jakim stanie są pozostałe elementy układu, głównie wysprzęglik. Po wymianie kompletu (tarcza, docisk, wysprzęglik i pompka) i porządnym odpowietrzeniu przejechałem 50 kkm bez żadnych problemów i mam nadzieję na co najmniej drugie tyle. :mrgreen:
wellman - Nie Kwi 13, 2014 11:26

Pytanie też na jaką pompkę wymieniłeś? Sprawna-używka, "nowy-oryginał" czy wzmacniana-podróba? :mrgreen:

Poprzedni właściciel mojego R75 wymienił sprzęgło, wysprzęglik, dwumasę i pompkę. Sprzęgło i wysprzęglik nowe, ale na dwumasie i pompce "zaoszczędził" kupując sprawne-używki, co odbiło się tak, że przejechałem mniej-więcej tyle co Ty i pompkę zmieniałem w zeszłym tygodniu. Na ten taki metalowy zamiennik (co z resztą towarzystwo tutaj polecało). Jeszcze nie wiem, jak długo to pociągnie, ale komfort jazdy jest ZNACZNIE lepszy.

marcin199 - Nie Kwi 13, 2014 16:39

Szczerze mówiąc nie jestem jakimś super znawcą tematu. Zawiozłem samochód do salonu Land Rovera w Krakowie i gość mówi wymieniamy pompkę na nową (1200zł bez robocizny) a reszta jest ok. Teraz zaczynam mieć wątpliwości co do jego uczciwości

[ Dodano: Nie Kwi 13, 2014 16:39 ]
Jeszcze się godzinę temu przejechałem i masakra. Te same objawy co przed wymianą. A mianowicie jeśli już uda się jedynkę albo wsteczny wrzucić samochód sam chce jechać przy wciśniętym sprzęgle.
Przecież będę musiał faceta w salonie tą pompką zaje..ć!

szoso - Nie Kwi 13, 2014 16:54


Moderator szoso informuje

marcin199 ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji