Zobacz temat - [freelander]pompa wspomagania głośno chodzi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander]pompa wspomagania głośno chodzi

amik - Czw Kwi 17, 2014 17:40
Temat postu: [freelander]pompa wspomagania głośno chodzi
witam koledzy potrzebuję kilku porad co do wyjącej pompy wspomagania
nie ubywa płynu czyli układ szczelny , po prostu zaczęła głośno pracować takie wycie które nasila się jak skręcam kołami czy to może być przyczyna starego płynu płyn jest wręcz czarny .
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie proszę o porady
mam teraz troszkę wolnego czasu zajął bym się tym sam :mrgreen:
Pozdrawiam

jeszcze mam jedną przypadłość coś stuka tak jakby kończyła się końcówka drążka lub łącznik stabilizatora
jednak jak pojechałem na stację diagnostyczną na trzepakach nic nie znaleźli sprawdzili wszystko końcówki amortyzatory tłumik i nic nie znalazł , gościu wsiadł i się przejechał stwierdził że faktycznie coś stuka i to wyraźnie lecz on nie wie co to może być .
Koledzy co tam jeszcze może dawać taki odgłos ??

sknerko - Pią Kwi 18, 2014 08:46

Bardzo możliwe, że skończyło się tobie łożysko amortyzatora i wtedy będziesz miał oba objawy wyjaśnione, i wspomaganie, i stukanie
amik - Pią Kwi 18, 2014 11:53

kolego @sknerko a jak to sprawdzić ? da się jakoś bez rozbierania ?
bo samo kołysaniem autka mimo że mam przednie orurowanie i jest stosunkowo łatwo rozbujać autko to nic nie słychać
:cry:

sknerko - Pią Kwi 18, 2014 12:16

trzeba kręcić kołami i słuchać czy trzeszczy( bez odpalania, a potem na odpalonym) plus obserwować sprężynę czy się obraca :arrow: nie powinna.

Najlepiej jednak wyjmując MacPhersona.