Zobacz temat - [R25] falują obroty po odpaleniu opóźniona reakcja na gaz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] falują obroty po odpaleniu opóźniona reakcja na gaz

syska - Czw Kwi 17, 2014 20:27
Temat postu: [R25] falują obroty po odpaleniu opóźniona reakcja na gaz
Ehh.... Zacznę od początku..
Miesiąc temu poszła mi uszczelka pod głowicą, mechanik naprawił miało być dobrze.. Klekotały jedynie hydropopychacze więc facet jak to określił "musi sie zastanowić jak to zrobić żeby znowu nie rozbierać". Wymienione zostały też świece, przewody, rozrząd. Było dobrze do wczoraj kiedy to samochód przestał reagować na dodawanie gazu... Wyjeżdżam np z drogi, ruszam na skrzyżowaniu, a on zamula nie jedzie po chwili zrywa się do jazdy i wciąga nas w fotele... tak dzieje się najczęściej na biegach 1,2,3 później jakoś leci. Gdy jest zimny i go odpalę to zarówno na luzie jak i na wciśniętym sprzęgle i wrzuconym biegu obroty falują nad 1 silnik się krztusi i po chwili gaśnie... Wymieniona została pompka i filtr paliwa ale nadal jest to samo. Jutro wybieram się do gościa, który go naprawiał. Nie mam już ani pieniędzy, ani nerwów ani łez, ani mężczyzny który by się tym na prawdę zajął, mam za to w drodze dziecko i powinnam zbierać pieniądze na jego potrzeby, a nie pakować w auto...
Poradźcie proszę co to może być bo jeśli dalej będę wymieniać tak wszystko po kolei to zbankrutuję ...

robsson78 - Czw Kwi 17, 2014 20:52

Zasugeruj żeby mechanik sprawdził czujnik TPS (czujnik położenia przepustnicy) i samą przepustnicę.
Napisz skąd jesteś może ktoś mieszka w okolicy i będzie w stanie Ci pomóc.

krzychunh - Czw Kwi 17, 2014 21:41

Witam mam identyczny problem z MG ZR 1.8 160KM, jutro wymieniam przepustnice i czujnik TPS. Jeśli pomoże dam znać. Obroty mam ustawione strasznie wysoko 1100 dlatego nie gaśnie na 1 ale obroty falują. Pozdrawiam
syska - Czw Kwi 17, 2014 22:17

Jestem z okolic Nałęczowa..
Ok, powiem mu o tym czujniku i przepustnicy

NoPE - Pią Kwi 18, 2014 01:58

syska napisał/a:
mam za to w drodze dziecko

Gratuluję! :brawa:

syska napisał/a:
Nie mam już ani pieniędzy, ani nerwów ani łez,

Dobrze czy nie - znajdą sie ;P

syska napisał/a:
facet jak to określił "musi sie zastanowić jak to zrobić żeby znowu nie rozbierać"

Wleje ceramizer

krzychunh - Pon Kwi 21, 2014 20:35

Może być to silniczek krokowy, czujnik położenia przepustnicy, przepustnica lub sonda lambda. U mnie roverek trafił do Pana Jacka z Proszowic, mówi że na 90% obstawia sonde lambde jeśli chodzi o moc i szarpanie. Czekam na diagnostyke ;)

Brak mocy szarpanie ->

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=69747&view=next

PitBull89 - Pon Kwi 28, 2014 07:37

falujace obroty


Wymienione kable,swiece, cewka. Na zimnym i cieplym chyba tak samo auto potrafi nawet zgasnac ;( jakies pomysly??