Zobacz temat - [ MG ZR 1.4 103 km ] Opinia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [ MG ZR 1.4 103 km ] Opinia

mako90 - Pią Kwi 18, 2014 20:53
Temat postu: [ MG ZR 1.4 103 km ] Opinia
Witam jestem tu nowy i chce się spytać czy MG ZR 1.4 103km jest dobrym samochodem żeby był dla młodego kierowcy który planuje sobie kupić pierwszy samochód ? Jestem Ciekaw jak on się sprawuje czy czy części są łatwo dostępne. Chce się trochę o nim dowiedzieć. Wiec dlatego napisałem na tym forum. A o to samochód który oglądałem . Jak mi doradzicie ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)





http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C32897066.html

Julek - Pią Kwi 18, 2014 22:54

Ogólnie auto wygląda moim zdaniem dosyć dobrze z tylu emblemat z prawej strony jest, a z lewej kurde tak slońce wali, że nie widać, ale chyba go nie ma... Widac, że nowe opony, a to plus bo ten rozmiar jest mega drogi:D Środek wygląda na zadbany przebieg raczej prawdziwy. Cena też adekwatna do wieku i silnika. Tarcze mocno pordzewiałe więc auto pewnie stoi... Można jechać i sprawdzić auto, zajrzyj do zbiorniczka płynu chłodniczego czy jest uwalony i czy płyn jest mętny. Jeśli jest umyty i wlany nowy płyn można podejrzewać, że uszczelka do wymiany, a sprzedający chce to ukryć... Pojedż zobacz, sprawdż i napisz jak było :)
mako90 - Sob Kwi 19, 2014 09:06

dzieki za informacje. Na ogledziny pojade dopiero po swiatach :) A jak z czesciami i serwisowaniem tego samochodzika ? :grin:
bociannielot - Sob Kwi 19, 2014 09:28

mako90 napisał/a:
A jak z czesciami i serwisowaniem tego samochodzika ?
czesci tylko blaharskie niektore sa trudno dostepne, tak to wiekszych problemów nie ma :ok:

[ Dodano: Sob Kwi 19, 2014 09:28 ]
dobrze obejrzyj ten tył bo brak znaczka na jednym słupku jest co najmniej dziwny :ok:

mako90 - Sob Kwi 19, 2014 10:12

Wielkie dzięki za te informacje :) Po świętach udam się na dokładne oględziny i zobaczymy co z tego wyniknie :)
imejdz - Sob Kwi 19, 2014 11:56

Moim zdaniem na lewym słupku znaczek również jest. Trzeba się dobrze przyjrzeć :)

Ogólnie wygląda atrakcyjnie, z częściami problemu nie ma. Większość pasuje z rovera 200/25, MG ZR przed FL. Można powiedzieć że to ten sam samochód w innym ubranku. Z racji tego że Poliftowy był produkowany bodajże przez 2 lata, na rynku wtórnym mało jest części blacharskich tak jak wspomniał bociannielot :)

Szkoda że tylko 1.4 bo może i sam bym się nim zainteresował gdyby było tam 1.8 lub Klekot ;)

Powodzenia!

mako90 - Sob Kwi 19, 2014 15:25

A mam takie jeszcze jedno pytanko. Ktoś mi mówił, że w tym samochodach jest silnik od hondy czy to prawda ?
bociannielot - Sob Kwi 19, 2014 15:29

mako90 napisał/a:
Ktoś mi mówił, że w tym samochodach jest silnik od hondy czy to prawda ?
ludzie czego nie wiedzą to zmyślą :ok: nie jest to prawda :ok:
mako90 - Wto Kwi 22, 2014 12:05

Wielkie dzięki :) Pozdro i wesołych :)

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2014 12:05 ]
Siemka koledzy :D Byłem na oględzinach tego Mg Zr. Posprawdzałem i wszystkie znaczki są na bokach z przodu i z tyłu trochę są wyblakłe ale to od słońca pewnie. Samochód jest z Włoch i prawdopodobnie nigdy nie widział zimy. Żadnych ognisk korozji. Kiedy otworzyłem machę ujrzałem, że wszystkie płyny były wymienione. Na osłonce brakowało jednej śrubki. Kiedy zajrzałem pod spód zobaczyłem, że na ziemi jest różowy płyn to pewnie od wspomagania lub się mylę. Klima nie działa ale gościu powiedział, że trzeba tylko ją dobić. Rozrząd do wymiany ale to standard. Opony nówki 205/45. W środku ma zadbane. Skóra jest cała. Akumulatory był wyjęty więc nie udało się go odpalić. I jak mi doradzicie ? :)

Pawkaz - Wto Kwi 22, 2014 12:48

mako90 napisał/a:
Klima nie działa ale gościu powiedział, że trzeba tylko ją dobić

Lepiej na ten tekst uważaj, bo może być różnie, a naprawa niesprawnej klimy jest droga.
Chyba sprzedający jest jakiś niepoważny-jedziesz obejrzeć auto, a tu brak akumulatora :roll: .Mi by się zapaliła lampka ostrzegawcza

bociannielot - Wto Kwi 22, 2014 12:52

ja bym nie brał, chyba że ma stac na podwórku bo ładny
mako90 - Wto Kwi 22, 2014 16:31

Właśnie po tym dzisiejszym dokładnym oglądaniu stwierdziłem, że sobie odpuszczę i poszukam coś innego. A z tym dałem sobie spokój :)