Zobacz temat - [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód


liukas26 - Sro Kwi 23, 2014 12:44
Temat postu: [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód
Witam mam problem w swoim roverze podczas hamowaniu drzy mi pedał hamulca podejrzewam ze cos z zaciskiem nie tak tarcze były toczone i klocki nowe czy mozna ten zacisk jakos zregenorowac czy trzeba wymienic nie mam pojecia czy te prowadnice mozna wymienic razem ze sróbami czy trzeba nowy zacisk ?
tronsek - Sro Kwi 23, 2014 14:37

liukas26 napisał/a:
tarcze były toczone
Co nie znaczy, że są proste. Było mierzone bicie tarcz po toczeniu?
liukas26 - Pią Kwi 25, 2014 20:05
Temat postu: [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód
podczas toczenia tarcze sa zakładane na specjalny uchwyt i nie ma prawa bić powierzchnia jest nacinana na nowo nie zaleznie od starej płaszczyzny czyli nowa płaszczyzna zawsze jest współosiowa bez bicia wiem bo sam toczyłem i tocze ludziom od kilkunastu lat dlatego dałem ten temat bo nie znam przyczyny tarcze są idealne tylko czy zacisk da sie zregenorowac czy trzeba wymieniac na nowe tam prawdopodobnie jest luz na prowadnicach (srubach)
tronsek - Pią Kwi 25, 2014 20:24

liukas26 napisał/a:
czy zacisk da sie zregenorowac
Da się zregenerować.

liukas26 napisał/a:
tam prawdopodobnie jest luz na prowadnicach (srubach)
to akurat nie będzie miało wpływu na drgania pedału hamulca przy hamowaniu.
Jezeli masz drgania pedału hamulca podzaczas hamowania, to albo krzywa tarcza, krzywa piasta lub luzy w ułożyskowaniu koła.

Jeszcze raz zapytam. Było mierzone bicie tarczy po toczeniu już założonej na piastę koła ??

liukas26 - Pią Maj 09, 2014 20:24
Temat postu: [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód
Mierzyłem dziś i odchylenia nie ma zadnego a jezeli śruby które wchodzą do tuleji i które są mocowaniem zacisku bedą miały luz po zakreceniu nie bedą powodować podskakiwania zacisku i tym bicia w pedale ? a da sie skasowac luz w łozysku piasty koła ? bo nie sprawdzałem

[ Dodano: Pią Maj 09, 2014 20:24 ]
Tarcza była przetoczona poraz drugi bo okazało sie ze jest krzywa no i co po kilku dniach znowu zaczeła bić na początku tylko po zagrzaniu sie teraz juz cały czas i co to moze byc wina tarczy ? podejrzewam ze łozysko nie ma luzu bo wymieniałem ostatnio osłone przegubu i raczej było dobre ani nie szumi anie nie bije nic podczas jazdy doradzcie coś :roll:

tronsek - Pią Maj 09, 2014 20:56

liukas26 napisał/a:
teraz juz cały czas i co to moze byc wina tarczy ?
Zmierz bicie piasty koła. Może być tak, że piasta jest krzywa.
Czy po toczeniu, mierzyłeś bicie tarczy założonej na aucie ??

liukas26 - Sob Maj 10, 2014 13:31
Temat postu: [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód
Mierzyłem na piascie nie ma bicia. Moze poprostu tarcza jest słabej jakosci i sie odkształca podczas hamowania mechanik mi mówił ze tarcza mozebyc wadliwa ze posiada pewną grubosc utwardzoną i podczas zebrania tej warstwy moze sie krzywic chociaż moja tarcza ma grubos 11.5 mm a nowa 12 13
slax - Czw Cze 26, 2014 21:11

Nie pamiętam czy zwykły kant ma taki sam zawias z przodu jak coupe, zbyt dawno to było. jeśli tak to są tam drążki reakcyjne od dolnego wahacza do przedniej belki. W belce drążki są mocowane na gumowych poduszkach, i je sugerował bym sprawdzić. Miałem podobnie w R600 tam tez są podobne drążki, tez biło, wymieniłem tarcze klocki, regenerowałem zaciski, winne okazały się wyrobione poduszki drążka reakcyjnego, koszt niewielki a bicie ustało całkowicie.
tronsek - Czw Cze 26, 2014 21:45

slax napisał/a:
czy zwykły kant ma taki sam zawias z przodu jak coupe,
Taki sam.
liukas26 - Czw Lip 10, 2014 17:01
Temat postu: [rover 214 1997 r 1.4 ] hamulce przód
Sprawdziłem rzeczywiscie te gumy są wyrobione ale gdzie to kupic jak to sie nazywa ?