Zobacz temat - [R75] Komputer w okolicach Rzeszowa kontrolka ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Komputer w okolicach Rzeszowa kontrolka ABS

hribsatan - Sro Kwi 23, 2014 21:57
Temat postu: [R75] Komputer w okolicach Rzeszowa kontrolka ABS
Witam. Czy wie ktoś gdzie moge podłączyc sie pod komputer w okolicach Rzeszowa?
Swieci mi sie kontrolka ABS i chcialem zobaczyc który czujnik padł.

rafalmis1 - Sro Kwi 23, 2014 22:54

Najpierw zacznij od wtyczek pod fotelami. Jak wszystko będzie ok. To byle gdzie się podłączysz, większość się komunikuje z roverem
hribsatan - Sro Kwi 23, 2014 22:58

dobrze sprawdze, rozumiem ze kolor zółty to od poduszek a niebieski od absu?
rafalmis1 - Czw Kwi 24, 2014 03:45

Żółta od poduszki
Niebieska od napinacza pasów

SeniorA - Czw Kwi 24, 2014 06:40

hribsatan, wtyczki pod fotelami nie mają nic wspólnego z ABS-em, sprawdź wtyczki przy nadkolach i co jeszcze ewentualnie nie działa w aucie bo każdy czujnik obsługuje inny odbiornik sygnału.
rafalmis1 - Czw Kwi 24, 2014 10:52

hribsatan, :orety: nie wiem jak to zrobiłem, ale myślałem cały czas o poduchach :oops:
hribsatan - Czw Kwi 24, 2014 12:59

ok sprawdze te przy nadkolach - wiem gdzie sa bo mialem problem z woda i wyciagalem cala podlogę. Reszta układów w aucie sprawna ( predkościomierz, tempomat itp. nie posiadam nawigacji). Obstawiać jakiś tylny czujnik? kontrolka świeci sie stale, nigdy nie zgasła od kupna, zimą wydawało mi sie ze ABS zadziałał kilka razy ( charakterystyczne chrupanie w pedale)
Kamil79 - Czw Kwi 24, 2014 15:20

Weź multimetr , ustaw na prąd stały ( 20v ) i wpinaj się po kolei w kostki od czujników nie rozłączając ich. Nie jest łatwo bo kostki zabezpieczone są od góry gumowymi uszczelkami. Czarny przewód do dobrej masy, czerwony wciskaj w gumki tam gdzie wchodzą przewody do kostki abs. Musisz to robić przy włączonym zapłonie.
System w Roverze działa na zasadzie hala, wiec jednym kablem idzie napięcie 12V, drugim wraca sygnał o napięciu +- 1,7 v. Jeśli na czujniku pojawia się napięcie to wpinasz się w drugi przewód który ma wskazywać 1,7v .
Jeśli masz podlewarowane koło w którym sprawdzasz czujnik to możesz nim pokręcić - powinno skakać napięcie z 1,7 na 0,6/07 V.
Jeśli na czujniku nie pojawia się 12V po przekręceniu zapłonu znaczy że czujnik oblał test napięcia i ecu absu odcina automatycznie prąd dla tego czujnika i sygnalizuje kontrolką abs.



Opis całego systemu abs w roverkach oraz diagnozowanie go:

http://www.macfadyen998.plus.com