Zobacz temat - [r75] Co to za czujnik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Co to za czujnik?

thorgalxxx - Nie Kwi 27, 2014 19:08
Temat postu: [r75] Co to za czujnik?
Witam. Mam pytanie bo nie mogę znaleźć w sieci, co to jest za czujnik z tyłu lusterka wewnętrznego. Lusterko fotochrom.
pelson91 - Nie Kwi 27, 2014 19:09

ha, też to mam i też nie wiem co to jest :D
dukat11 - Nie Kwi 27, 2014 19:13

thorgalxxx napisał/a:
Witam. Mam pytanie bo nie mogę znaleźć w sieci, co to jest za czujnik z tyłu lusterka wewnętrznego. Lusterko fotochrom.


Czujnik optyczny do ściemniania lusterka w nocy

thorgalxxx - Nie Kwi 27, 2014 19:14

dukat11 napisał/a:
thorgalxxx napisał/a:
Witam. Mam pytanie bo nie mogę znaleźć w sieci, co to jest za czujnik z tyłu lusterka wewnętrznego. Lusterko fotochrom.


Czujnik optyczny do ściemniania lusterka w nocy


Ten jest z przodu jak coś świeci z tyłu to się ściemnia. Tzn. od strony lustra, a to wygląda jak jakaś antenka.

pelson91 - Nie Kwi 27, 2014 19:18

czujnik optyczny jest chyba od strony "lustrzanej", na samej górze na środku, nie?
thorgalxxx - Nie Kwi 27, 2014 19:19

Właśnie też mi się tak wydawało dlatego pytam. A zobaczyłem to dopiero dzisiaj, po trzech latach :wink:
haszczyc - Nie Kwi 27, 2014 20:13

ten czujnik zbiera światło i aktywuje fotochrom zróbcie sobie test w dzień np świeć latarka w lusterko i ci się nie ściemni jak nie zasłonisz tego czujnika z przodu :)
thorgalxxx - Nie Kwi 27, 2014 20:15

W sumie ma to sens bo ściemniałoby się w dzień niepotrzebnie. Dziękuję za wyjaśnienie.
dukat11 - Pon Kwi 28, 2014 19:44

haszczyc napisał/a:
ten czujnik zbiera światło i aktywuje fotochrom zróbcie sobie test w dzień np świeć latarka w lusterko i ci się nie ściemni jak nie zasłonisz tego czujnika z przodu


dokładnie bo inaczej lustro byłoby cały czas ciemne.