Zobacz temat - [R25] oswietlenie podlogi skąd prąd ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R25] oswietlenie podlogi skąd prąd ?

PitBull89 - Nie Kwi 27, 2014 23:38
Temat postu: [R25] oswietlenie podlogi skąd prąd ?
Hej planuje zrobic sobie w r25 podswietlenie podlogi przy zapalaniu sie lampki na suficie . Moje pytanie z kad moge pobrac prad i w jaki sposob tak by dzialalo i sciemnialo sie jak te na suficie?
MD - Pon Kwi 28, 2014 00:05

W słupku kierowcy biegną kable do góry, masa brana jest z blach, jeden kabel odpowiada za włączenie przy otwarciu drzwi, drugi za wyłącznik - musisz po prostu łopatologicznie jakoś sprawdzić który z nich. :D
capsoft - Pon Kwi 28, 2014 22:51

ja sie moze za to jutro zabiore ? <hmmm> akurat mam kawałek listwy led`owej na zbyciu :D
Harry - Pon Kwi 28, 2014 22:52

najłatwiej to podłącz się do lampki oświetlenia i już.
ArO - Wto Kwi 29, 2014 00:36

Harry, ale sciaganie podsufitki nie jest takie proste, a szczegolnie jej ponowne zakladanie
NoPE - Wto Kwi 29, 2014 13:36

MD napisał/a:
masa brana jest z blach

Owszem ale nie do końca w przypadku ośw. kabiny. MFU steruje właśnie masą.

PitBull89, plus możesz wziąć z bezpiecznika nr 3 (10A), który odpowiada właśnie za zabezpieczenie obwodu oświetlenia kabiny i bagażnika (filoletowy kabel). Minus musisz pociągnąć z ECU Alarm. Fioletowo-czerwony kabel, pin 10 na wtyczce. Nie możesz wziąć z 21-go pinu, bo nie będzie ściemniania. Kolor kabla też jest fioletowo czerwony na 21 pinie.

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2014 13:36 ]
ArO napisał/a:
sciaganie podsufitki nie jest takie proste

Pewnie i nie ale ja zdemontował bym tylko lampkę kabiny i przeprowadził pilota w stronę słupka (tzw stalka). Pewnie wystarczy tylko rozebrać dolną cześć słupka i alleluja :lol:

Harry - Sro Kwi 30, 2014 18:01

ArO napisał/a:
Harry, ale sciaganie podsufitki nie jest takie proste, a szczegolnie jej ponowne zakladanie

zdejmujesz klosz lampki i masz 2 nakrętki, które odkręcasz. wyjmujesz lampkę i lutujesz led do tych przewódów. następnie prowiadzisz pchasz pod podsufitką przewód do śrdokowego słupka, który ściągaszi prowadzisz sobie przewód. trudne? nie