Zobacz temat - [r45] Biały dym po wymianie kolektora ssącego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45] Biały dym po wymianie kolektora ssącego

notokey - Czw Maj 01, 2014 18:38
Temat postu: [r45] Biały dym po wymianie kolektora ssącego
Witam, wczoraj oddałem swojego roverka do mechanika/gazownika, który miał mi wymienić kolektor ssący i przewiercić dysze wtrysków do głowicy bo w kolekotrze były, po wymianie i zamontowaniu dysz auto kopci na biało jakbym odpalał starego ziła... auto zostało u mechanika, ale nie wiem co to może być ? dodam, że pojawił się olej u wylotu rury wydechowej ... :( ( miesiąc temu była wymieniania uszczelka pod głowicą. Silnik 1.6, przejechane 120 000, rocznik 2002... Już mi ręce opadają na te auto
Markzo - Pią Maj 02, 2014 14:48

uszczelka kolektora ssącego nowa? jak dymi na biało to może mechanik nie wymienił tej uszczelki i woda idzie do silnika?
komarek - Pią Maj 02, 2014 17:04

prawdopodobnie zalewa cylinder przez uszczelkę ssącego, do tego ubytek płynu pewnie duży i po odpaleniu zanim wypali płyn chodzi jak traktor i dymi

ja to przerabiałem przy wymianie uszczelki pod głowicą nie chciało się wymienić mechanikom uszczelki kolektora za parę złoty i na@#$ali mi tam silikonu różowego i tak oddali auto, po paru tygodniach myślałem, że znowu uszczelka, ale na szczęście znalazłem kompetentnego mechanika który ogarnął temat - objawy identyczne jak HGF poza majonezem