Zobacz temat - [R75 Tourer] Problem z klapą bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 Tourer] Problem z klapą bagażnika

omopl - Sro Maj 07, 2014 12:31
Temat postu: [R75 Tourer] Problem z klapą bagażnika
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem 75 w kombi, ostatnio mam problem z klapa bagażnika, nie da rady sie jej otworzyć, ani z pilota ani z przycisku w kabinie, zamka na kluczyk nie ma w klapie. Sama szyba otwiera się bez problemu. A jak odłączę i podepnę z powrotem akumulator to klapa się otworzy ale jak zamknę to znowu się zacina :( Miał ktoś kiedyś coś podobnego ?? bo nie chce mi się za każdym razem odpinać akumulatora :)

szpynior - Sro Maj 07, 2014 13:34

omopl, padł przycisk w blendzie, albo nie styka.

1.Otwierasz okno, otwierasz schowek na trójąt, po prawej stronie masz linkę - ciągniesz za nią i masz otwarty bagażnik.
2. Demontujesz blendę, oczywiście od środka, pierw śruby pod trójkątem, później dwa plastikowe wkręty i reszta trzyma się na zatrzaskach.
3. Nie pamiętam jak było z blendą ale pierw trzeba odkręcić zamek, filozofii tam nie było, obyło się bez instrukcji. Zresztą sam zobaczysz,

Przycisk który blokuje znajduje się pod gumową osłoną.

mocu - Nie Maj 11, 2014 19:47

Jeżeli po odpięciu akumulatora wszystko działa, to sam wyłącznik pod blendą musi być ok, chyba coś sie w komputerze namieszało. Może gdyby tak zresetować komputer. Miałem podobny problem z otwieraniem, ale u mnie był uwalony kabelek przy wyłączniku (podobny do krańcówki).
szpynior - Nie Maj 11, 2014 21:14

mocu napisał/a:
Jeżeli po odpięciu akumulatora wszystko działa, to sam wyłącznik pod blendą musi być ok
niestety nie zgodzę się z tobą gdyż przerabiałem temat osobiście. Na początku obstawiłem awarię zamka .
Hetmann - Czw Maj 15, 2014 15:56

a mi sporadycznie się zdarza ze sie nie otwiera i wtedy przekręcam kluczyk i kilkakrotne naciśniecie przycisku otwierania kolo kierowcy działa. czasem faktycznie trzeba nacisnąć szybko 4-5 razy.
nie ruszam i nie drążę bo zazwyczaj działa ok

omopl - Sro Maj 28, 2014 13:57

Sory ze odpisuje dopiero teraz ale dopiero dziś zajrzałem do tej blendy. Po jej ściągnięciu przeczyszczeniu i psiknięciu WD, mogę już otwierać bagażnik ale muszę czasami kilkukrotnie próbować bo nie za każdym razem załapuje ten przycisk na blendzie. Jak się zepsuje na amen to wtedy ją wymienię. Dzięki wielkie za pomoc :)
szpynior - Sro Maj 28, 2014 21:33

omopl, niestety ten typ już tak ma, ale lepsze to niż otwieranie linką :)