Zobacz temat - [R75] Nierówna praca przy pierwszym odpaleniu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nierówna praca przy pierwszym odpaleniu.

titanum2b - Czw Maj 22, 2014 10:30
Temat postu: [R75] Nierówna praca przy pierwszym odpaleniu.
Witam

Przeczytałem kilka tematów odnośnie nierównej pracy silnika ale nikt nie ma takich objawów jak ja.

Po nocnym postoju gdy odpalam auto silnik zaczyna nierówno pracować przez około 25sek - później się wszystko uspokaja i przez cały dzień objawy te nie występują.
Wcześniej gdy były jeszcze chłodne noce i poranki to objaw ten nie występował gdy na dworze była temperatura poniżej 15 stopni ciepła.
Auto mam w gazie ale objaw ten występuje zaraz po odpaleniu jeszcze na benzynie bo na gaz przełącza mi się po około 2 minutach.
Świece wymienione dwa tygodnie temu na nowe platynowe Denso. Przed wymianą występował ten sam objaw.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną nierównej pracy - dodam że mechanik poradził mi przed nocnym postojem przełączyć auto na benzynę i dopiero zgasić - to też dziś wykonam i sprawdzę czy wystąpią objawy jutro rano.

Poniżej załączam filmik - może wprawne ucho wychwyci nierówną prace.


NIERÓWNA PRACA SILNIKA

pozdro

sknerko - Czw Maj 22, 2014 10:49

Podejrzewam zapieczony wtryskiwacz benzyny miałem podobnie w LandRoverze pomogło zalanie na pełny bak butelki środka do czyszczenia układu wtryskowego w silnikach z LPG firmy STP. Czerwona butelka, kupiony na stacji benzynowej, usunął szarpanie i nierówną pracę w po przejechaniu pierwszych 10km. Teraz zalewam co jakiś czas trochę bo wiadomo pełnego baku nie wożę jak mam LPG.
dzelo23 - Czw Maj 22, 2014 10:59

Co prawda nie mam v-ki ale miałem to samo + nie odpalał za pierwszym razem. Dwa razy w roku przed i po zimie przy tankowaniu auta do pełna wlewałem dokładnie to samo co opisał Sknerko. Pomogło bardzo szybko i objawy juz nie powróciły.
titanum2b - Czw Maj 22, 2014 12:47

Dzięki za odpowiedź - pojadę później do miasta to zakupie ten płyn.
Mam jeszcze pytanie - czy muszę go lać na pełen zbiornik czy mogę pół butelki na pół zbiornika bo w tej chwili tyle mam paliwa??

sknerko - Czw Maj 22, 2014 13:10

Możesz pół flaszki na pół baku a nawet całą na pół baku, wtedy działa drastyczniej choć sam nie testowałem takich proporcji.

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 13:10 ]
o ten środek http://www.stp.com.pl/pro...6912482427.html

titanum2b - Czw Maj 22, 2014 17:20

Zatankowane pod korek niestety na stacji nie mieli STP do LPG dlatego zakupiłem do samych silników benzynowych i zalałem do pełna - może coś się poprawi a jak nie to wyjeżdżę cały bak i zaleje jeszcze raz do pełna z STP do LPG.
Narazie zrobiłem 20km na benzynie i zobacze jak auto zapali jutro rano.

Czy jakbym zalał jeszcze STP do czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach benzynowych 30-036 to pomoże czy zaszkodzi taka ilość dodatków??

pozdro

sknerko - Czw Maj 22, 2014 19:43

wyjeździj najpierw ten co masz a potem zakup sobie drugą flaszkę do LPG i wlej do baku i normalnie brykaj na LPG, ja tak jeżdżę cały czas i tylko jak nie mam akurat STP, to mam czystą bene w baku. nie szarpie nie przerywa i mniej pali jak jest to w baku. Swoją drogą jak masz LPG to powinieneś i tak raz na 2 miesiące przynajmniej 100km zrobić na PB
domel101 - Czw Maj 22, 2014 20:46

witam, ja mam też podobny problem, tylko nie zawsze występuje z rana. Kable i świece kupiłem w tomateam i delikatnie się poprawiło. czekam na sąsiada aż naprawi kompa to sprawdzimy błędy. Jak u mnie się to dzieje to dodam lekko gazu i przestaje. Jest to tak jakby jeden z baniaków nie zaskoczył do końca podczas odpalenia, mój jak się rozgrzeje i jak postoi jakiś czas(np 1,5h) to przez ok 3sec. też przy odpaleniu pokaże focha, dodam gazu i wszystko jest OK, innych podejrzanych objawów nie zauważyłem. Na luzie z rury nie strzela jakoś dziwnie. Kiedyś jak tak miałem to pomogło ponowne uruchomienie silnika a teraz pomaga dodanie gazu. STP lałem(ale normalne do benzyny a nie do LPG) i nic, podejrzewam cewkę. Podpowiecie coś :?:
osarro - Czw Maj 22, 2014 22:27

Faktycznie widać że obroty nieco z oporem weszły i jak na zimny silnik to powinny być ciut wyższe, co do samej instalacji LPG to tragicznie te kable wyglądają :/
titanum2b - Pią Maj 23, 2014 15:24

Autko dzisiaj rano odpaliło bez problemów i nie było objawów nierównej pracy także STP pomógł - dzięki chłopaki.

Mam jeszcze taki malutki problem jak dodam gazu na postoju to obroty powoli spadają ale zatrzymują się na mniej więcej 1200 obrotów i niżej nie schodzą - jak odpalam auto to pracuje normalnie na ok 700-800 obrotów - co może być tego przyczyną??

pozdro

sknerko - Pią Maj 23, 2014 15:38

Brudny silniczek krokowy, wyczyścić benzyną ekstrakcyjną i będzie śmigał. Ciekawe czemu te dwie usterki prawie zawsze razem występują :hm: .........

[ Dodano: Pią Maj 23, 2014 15:38 ]
Aha i reset przepustnicy sobie wykonaj, przekręcasz kluczyk w poz. 2 (bez odpalania) wciskasz 5-8 razy gaz do podłogi powoli ale nie ślamazarnie i i wyłączasz kluczyk nastepnie odpalasz i może pomóc na obroty

domel101 - Nie Maj 25, 2014 20:51

a czy ktoś mógłby mi podać jakie są objawy, że wtrysk leje. Bo zdaje mi się, że u mnie jest taka sytuacja. Po nocy nie idzie jeden baniak przez ok 20 sec. a jak przygazuję to już łapie. Dzisiaj postanowiłem z rana otworzyć maskę, odpalić i nie gazować i zauważyłem dym z kolektora wydech. z przedniej głowicy. Po zapachu mogę powiedzieć, że to nie olej a 3 dni temu robiłem test na zawartość spalin w układzie chłodzenia i jest OK, a zapach był taki benzyno podobny. Jak autko się rozgrzeje po trasie i zostawię je na ok 30 min to też "zabulgota" ok 2 sec i jest OK a zauważyłem, że wtedy też tak jakby szybciej rozrusznik kręcił. I roverek stracił troszkę na mocy, VIS Balance mam uszkodzony ale i tak jakby troszkę osłabł, mam takie głupie odczucie.. Powiem, że na 4 biegu 170 poleci, 2-ok100km/h a i podczas przyspieszania mam brzęczenie jakby katalizator się sypał.
Aha na postoju żadnych dziwnych objawów typu falowanie, gaśnięcie czy auto WRC z rury wydechowej, tylko jak przygazuję i schodzi z obrotów to w okolicy 1300 obr lekko zaburczy z wydechu i czasami na postoju pojawia się takie delikatne stukanie/cykanie podobne to wtryskiwacza

Aragorn - Pon Maj 26, 2014 12:18

domel101 napisał/a:
Dzisiaj postanowiłem z rana otworzyć maskę, odpalić i nie gazować i zauważyłem dym z kolektora wydech. z przedniej głowicy.delikatne stukanie/cykanie podobne to wtryskiwacza


u mnie były podobne objawy na tylnej głowicy a spowodowane to było uszkodzeniem uszczelki kolektora wydechowego. Po kilku sekundach od odpalenia gdy kolektor się nagrzewał wszystko się uszczelniało na czas jazdy, ale przez pierwsze sekundy pracował nie równo i z kolektora wydobywały się spaliny

domel101 - Wto Cze 10, 2014 11:53

jutro jadę do mechanika pod kompa, taki niedawno otwarty, gadałem z nim przez telefon i chłopak się zna i nie boi się R75 z czego już kilka z mojej okolicy robił, ale też mu jutro podsunę temat uszczelek wydechu.

[ Dodano: Wto Cze 10, 2014 11:53 ]
czy ściągnięcie kolektora ssącego(nie chodzi o plastikowy dolot) wiąże się, ze spuszczeniem płynu chłodniczego, bo chyba mam uszkodzoną uszczelkę pod którymś ssącym.

rafalmis1 - Wto Cze 10, 2014 13:12

domel101, tak, musisz znalć płyn
domel101 - Wto Cze 10, 2014 13:40

OK, Dzięki, jutro będę z mechanikiem się za to zabierał ale najpierw test na zawartość spalin w ukł. chłodzenia zrobimy tak dla wykluczenia uszcz. pod głowicą, chociaż po rozgrzaniu nie kopci z rury nawet przy gazowaniu, mazi nie ma i na wolnych pracuje równo