Zobacz temat - [r45] ponowne wyjęcie skrzyni biegów, prosze o pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45] ponowne wyjęcie skrzyni biegów, prosze o pomoc

karooo - Sob Maj 24, 2014 15:47
Temat postu: [r45] ponowne wyjęcie skrzyni biegów, prosze o pomoc
Witam,
Panowie w pazdzierniku wyjmowalem skrzynie, zamontowalem nowe sprzeglo VALEO, tak jak mowiliscie zwrocilem uwage na lape sprzegla, nie bylo tam ani rdzy ani niczego, wszystko ladnie wytarlem i nasmarowalem, troche cieplej sie zrobilo i strasznie skrzypi nie wiem co jest grane, w czwartek wyjmuje skrzynie ponownie by to jakos naprawic, na co dokladnie zwrocic uwage? juz nie wiem o co chodzi, bylo tam wystarczajaca duza ilosc smaru wiec to nie moze byc to, zdjalem wysprzeglik i lapa moge normalnie ruszac, jedynie przy koncu czuje delikatny opor, wlasnie tak jak by sie zacierala, ale to czuc jedynie tylko na okolo ruchu 3mm, prosze o pomoc, pozdrawiam

Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 15:56

karooo, Czemu łapy nie wyciągnąłeś jak miałeś skrzynie na zewnątrz :?: Rdza jest przeważnie w miejscu nie widocznym jak się nie wyciągnie :wink:
karooo - Sob Maj 24, 2014 15:59

wiesz ruszalem ja do gory czyli tak jak bym chcial wyjac i tam nic na niej nie bylo, wiec nie wiem o co chodzi, chyba ten otwor jest w rdzy?
Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 16:07

Nie mam już foty ale w przeważnie wiem ze się ta łapę wyciąga całkiem i czyści ja elegancki oraz otwór smaruje. Sa w Uk tez łapy z nyplem smarującym :wink:

[ Dodano: Sob Maj 24, 2014 16:07 ]
MAm Linka :wink:
http://www.ebay.co.uk/itm...=item3a777006a1

karooo - Sob Maj 24, 2014 16:13

rozumiem, ale jedno mnie dziwi, wiesz jak ja wyciagalem tak do gory to bym widzial ze na niej jest rdza, a na niej nic nie bylo, no chyba ze otwor jest w rdzy, nie rozumiem juz tego, teraz ja wyjme i w okolicach wysokosci tego otworu wezme ja papierem sciernym z obwodu troszke wiecej i tyle, bedzie troszke luzniej, innej pomyslu nie mam
Remigiusz - Sob Maj 24, 2014 16:27

karooo, Moze to nie łapa a może wysprzeglik robi odgłosy :wink: ALe jak wszystko dziala to bym sie odglosami nie przejmowal :)
karooo - Sob Maj 24, 2014 16:31

dziala dziala ale pedal ciezko chodzi, to ze skrzypi to pol biedy, ale po jakims czasie strasznie ciezko pedal chodzi
piter-t - Pon Maj 26, 2014 19:55

a zawsze masz to skrzypienie? bo u mnie pojawia się okresowo, później natomiast jest ok, jedynie wyczuwalny opór już na samym końcu wciskania sprzęgła... ale jak skrzypi to i potrafi przyblokować pedał.