Zobacz temat - [MG ZR] problem z immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] problem z immo

maldini - Czw Maj 29, 2014 19:50
Temat postu: [MG ZR] problem z immo
witam wszystkich,mam nastepujacy problem, konkretnie chodzi o to ze otwieram samochod pilotem ,wkladam kluczyk przekrecam w pozycje 2 i zaczyna pipac i pokazuje sie kontrolka,dopiero po nacisnieciu przyciska pilota moge odpalic inaczej nie odpale,czy to jest normalne?czy tak powinno byc?martwie sie poniewaz mam 2 kluczyki ale jeden pilot i w dodatku obudowa peknieta a konkretnie jeden gumowy guzik, i naciskam na guzik przez tasme oklejona pilotem bezposrednio na te blaszke ,boje sie ze w koncu sie zepsuje i nie bede mial pilota zeby wylanczac to piszczenie. pomozcie ps.gdzie moge dostac obudowe do pilota mg zr?chyba ze moj pilot nie jest oryginalny taki jajowaty ksztalt ,myslalem ze da rade przelozyc caly srodek do pilota z rover 200 ale ten ma inny ksztalt.
Harry - Czw Maj 29, 2014 21:53

baterie wymieniłeś ?
kod immo masz?
jeżeli nie jedź gdzieś od warsztatu, gdzie dopiszą Ci drugi pilot i podadza kod immo

maldini - Pią Maj 30, 2014 16:32
Temat postu: [MG ZR] problem z immo
baterii nie wymienialem, bo pilot dziala,tylko cala obudowa jest peknieta i niemam tych gumek i naciskam palcem bezposrednio na te styki,boje sie ze w koncu to padnie.a kodu immo niemam niestety, :cry: i to nie jest oryginalny pilot bo oryginalny jest razem z kluczem wbudowany to jest taki jajowaty- 433MHz CE CEL 5652 made in ireland , tak na nim pisze
Adrian - Sob Maj 31, 2014 17:21

Wrzuć fotkę tego pilota.
maldini - Sob Maj 31, 2014 17:45
Temat postu: [MG ZR] pilot
ok ,wrzuce ale troche to potrwa,musze zrobic zdj aparatem .wgram zdj na compa i posle.mam nadzieje ze pomozesz

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 17:38 ]
przesylam chyba dojdzie probuje.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 17:43 ]
przesylam ,aj

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 17:45 ]
kurka nie umiem, zdjecie pilota mam na pulpicie compa, wchodze na wysylanie posta,na dole gdzie piszenazwa zalacznika jest prostokacik przegladaj,wchodze mam zdj robie dodaj zalacznik i nic, raz pisalo ze rozmiar za duzy ,ale glupi jestem ajj :???:

Adrian - Sob Maj 31, 2014 17:51

Wyślij mi na maila: adrian@roverki.pl
maldini - Sob Maj 31, 2014 18:23
Temat postu: [MG ZR] pilot
niestety nie idzie wrzucic zdj aj :mad: , zmniejszalem zdj programem do pomniejszania nawet rozmiar 50/30 1kb wielkosci i nie idzie.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 18:23 ]
ok wchodze na maila

robsson78 - Sob Maj 31, 2014 18:27

TAKI ?
maldini - Sob Maj 31, 2014 18:35
Temat postu: [MG ZR] pilot
tak to ten :D

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 18:35 ]
tylko jest taka sprawa nawet jak bede mial taka obudowe to facet ktory koduje klucze powiedzial ze przelozy mi moja plytke i wlozy do nowej obudowy,tylko ja zauwazylem ze ona sie nie otwiera? jest tylko naciecie do polowy okregu pilota wiec jak to wyjmie i jak baterie wymieniaja.natomiast pilot z rovera 200 jak mialem to normalnie mozna bylo go otworzyc na dwie czesci

Adrian - Sob Maj 31, 2014 19:33

Szukaj obudowy/pilota na allegro lub ebay.co.uk i wymień ją.
maldini - Sob Maj 31, 2014 20:30
Temat postu: [MG ZR] pilot
na allegro niema tego pilota, a ten pilot nie otwiera sie w calosci na dwie polowki, niewiem czy da rade przelozyc plytki. na ebay trzeba miec jakies konto?

[ Dodano: Sob Maj 31, 2014 20:30 ]
szukalem na allegro s-part tomateam itd niema :cry: ,moze ktos wie gdzie mozna dostac ten pilot niewiem ktos ma informacje ze gdzies jest mg na czesci i posiada taki pilot,prosze o pomoc ,jak cos na emaila kontakt.pilne

robsson78 - Nie Cze 01, 2014 13:39

Znalazłem to w trzy minuty.

http://allegro.pl/kluczyk...4272105465.html
http://allegro.pl/kluczyk...4272105482.html
http://allegro.pl/kluczyk...4261191321.html
http://allegro.pl/kluczyk...4281729471.html

maldini - Nie Cze 01, 2014 15:50
Temat postu: [MG ZR] pilot immo
kurcze jestes the best,zamowilem wlasnie pilot,wielkie dzieki.pozdrawiam, zamykam temat :D
harczuk1994 - Pon Cze 02, 2014 17:16

Mam podobną sprawe co kolega z tym pipczeniem po przekręceniu na zapłon. Jeśli mam nowy pilot i baterie to co może być powodem tego że czasem nie wyczuwa pilota?
maldini - Wto Cze 03, 2014 15:11
Temat postu: [MG ZR] pilot immo
z tym pipczeniem to jest tak umnie ze,od momentu otwarcia samochodu pilotem masz 30sekund na odpalenie samochodu wtedy pipczenia nie bedzie bo immobilaiser nie zdazy sie uzbroic,natomiast jezeli otworzysz auto i poczekasz nie wyrobisz sie w te 30 sekund to wtedy po przekreceniu kluczyka w pozycje 2 zacznie pipac i trzeba wylaczy pilotem i dopiero odpalic :D tak jest u mnie niewiem czy tak powinno byc ale wydaje mi sie ze tak,takie zabezpieczenie przed zloidziejami ktorzy otworza auto i nie zdaza odpali w ciagu 30 sek wtedy zalaczy sie blokada pipczenie.pozdrawiam
NoPE - Wto Cze 03, 2014 19:44

maldini napisał/a:
niewiem czy tak powinno byc ale wydaje mi sie ze tak

To bardzo źle Ci się wydaje, bo skoro rozbrajasz alarm pilotem to pasywne unieruchomienie nie powinno mieć miejsca.

Transponder albo pilot sypie?

Było ale chyba nikt nie potwierdził rozwiązania.

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=93865
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=93431

maldini - Wto Cze 03, 2014 20:05
Temat postu: [MG ZR] pilot immo
kurcze,czyli nie powinno tak byc?to co teraz? co to jest ten transponder? lub z pilotem co sie dzieje?wole sie zabezpieczyc wrazie czego.mamtylko 1 pilot i nieznam kodu immobilaisera,gdyby cos sie dzialo,to jest wogole taka mozliwosc jak czyszczenie komputera i dorobienie 2 pilotow, po takim czyszczeniu podobno nie bedzie juz blokady stacyjki?
robsson78 - Wto Cze 03, 2014 21:28

Jeśli wszystko jest w porządku to nie panikuj. Ja mam tak samo. Jak w ciągu jakiegoś czasu po wejściu do auta nie odpalę silnika to dioda zapala. Zawsze tak było i to normalne.
Pilot jest na tym samym kółku co kluczyk czy na innym ?

NoPE - Wto Cze 03, 2014 22:45

robsson78 napisał/a:
Jak w ciągu jakiegoś czasu po wejściu do auta nie odpalę silnika to dioda zapala

Tak, zgadza się. Poprzedniego postu nie uściśliłem. Po 30s następuje unieruchomienie auta (passive immo) ale w żadnym wypadku nic nie powinno piszczeć przy próbie uruchomienia auta niezależnie od czasu. Piszczenie świadczy o pasywnym unieruchomieniu, bo komp nie otrzymał z pilota właściwego kodu lub sygnału w ogóle.

Transponder to taka cewka przy stacyjce, która "wykrywa" pilot.

Kodu EKA chyba nikt z forum do swojego auta nie zna, a powinien być w książce serwisowej lub chociaż w instr. obsługi. Jego znajomość wiele problemów z immo by rozwiązała...

I tak, maldini, jest możliwość wyczyszczenia kompa ale zaprogramowanie od nowa kosztuje sporo.

Kroki jakie ja bym poczynił to:
-wyciągnięcie baterii z pilota i jego ponowna re-synchronizacja (wątpliwy krok)
-użył funkcji samodiagnostyki ECU, żeby wykluczyć jego uszkodzenie.
-poprawił zimne luty w pilocie
-ostatecznie rozebrał stacyjkę i tam grzebał z kabelkami
-już na końcu przyjrzał się trasie kabli do ECU
-wydaje mi się też, że wiązka klapy może również sypać.

robsson78 - Sro Cze 04, 2014 15:50

NoPE napisał/a:
ale w żadnym wypadku nic nie powinno piszczeć przy próbie uruchomienia auta

Jak nie powinno jak dioda świeci a immo trzyma.
Jeśli dioda się zapali po 30 sec to przy próbie odpalenia słychać pik..pik..pik ale wystarczy wcisnąć przycisk na pilocie i można odpalać.
Inaczej wygląda sprawa jak nie otwiera się drzwi kierowcy, np.
jadę, zatrzymuję się, gaszę silnik, nie otwieram drzwi kierowcy (nie wysiadam) wtedy dioda od immo nie zapali się wcale, lecz wystarczy otworzyć drzwi kierowcy i się zapala.
Dodam jeszcze że u mnie sprawa może wyglądać inaczej bo mam dwa piloty.
Jeden od immo, drugi od centralnego.

maldini - Sro Cze 04, 2014 17:56
Temat postu: [MG ZR] pilot immo
tak pilot mam razem z kluczem na tym samym kolku,no okskoro mowisz ze nie panikowac :D ,ale lepiej byc zabezpieczonym,wczesniej jak mialem rover 214 99r to mialem ksiazke i mialem taka biala dyskietke jak dowod os. z 4cyfrowem kodemchyba immo. a tutaj niema ani kodu i w dodatki 1pilot,tam mialem dwa piloty i niemialem czegos takiego jak po przekreceniu w poz dwa pipczenie +dioda. musze znalesctroche czasu i jak bedzie pogoda to przejzec ten samochod caly pod wzgledem kabli kabelkow itd wiazka w tylniej klapie,np oswietlenie tablicy rejestracyjnej z tylu juz dzis zauwazylem ze cos bylo kombinowane wogle niema mozliwosci podlaczenia zarowek,ajjj
NoPE - Sro Cze 04, 2014 20:07

robsson78 napisał/a:
Jak nie powinno jak dioda świeci a immo trzyma

Jeśli pilot znajduje się w pobliżu stacyjki i śle odpowiedni kod to nie ECM nie ma prawa piszczeć!

maldini - Sro Cze 04, 2014 20:24
Temat postu: [MG ZR] pilot immo
hmm,widocznie z tego co mowisz ,to moj pilot musi slac zly kod i dlatego pipczy,i wylanczam go przyciskiem,cos musialo byc kombinowane.ale mam nadzieje ze da sie tak z tym zyc i jezdzic,oby nic sie nie zchrzanilo.
robsson78 - Sro Cze 04, 2014 21:02

NoPE napisał/a:
robsson78 napisał/a:
Jak nie powinno jak dioda świeci a immo trzyma

Jeśli pilot znajduje się w pobliżu stacyjki i śle odpowiedni kod to nie ECM nie ma prawa piszczeć!


To działa tylko w modelach gdzie antena od immo jest przy stacyjce.

fredii - Sro Cze 04, 2014 22:02

W każdym moim Roverku mam tak, że jeśli otworzę drzwi z pilota i odejdę na kilka metrów i pilot straci połączenie ze stacyjką nie da się odpalić samochodu gdyż immo blokuje rozrusznik poprzez wydawanie właśnie tego pikania. Naciśniecie pilota powoduje, że pikanie ustaje i rozrusznik po przekręceniu w pozycje III kręci. Nie ma znaczenia czy drzwi otworzę fizycznie czy też nie. Po otwarciu drzwi pilotem i zerwaniu połączenie pilota ze stacyjką nie zapalę samochodu i koniec. Natomiast, gdy pilot nie straci połączenia ze stacyjką nawet po 10 minutach mogę odpalić samochód. Nie sądzę abym w każdym samochodzie miał coś nie tak z immo.
NoPE - Sro Cze 04, 2014 23:31

Ok, ja nie będę się sprzeczał i udowadniał tylko odsyłam do RAVE.

[ Dodano: Sro Cze 04, 2014 23:31 ]
robsson78 napisał/a:
To działa tylko w modelach gdzie antena od immo jest przy stacyjce.

Ale z tym się nie zgodzę. W stacyjce antena? Bez najmniejszego sensu. Antena odbiornika sygnału radiowego znajduje się w ECU.

The anti-theft alarm ECU combines the RF receiver
within its housing.
- z RAVE do R25, MG ZR itp.

Each time the handset button is pressed, the radio signal code is changed in a
sequence mirrored by the receiver in the alarm ECU.
- zdanie z RAVE do R200, 100 itp.

fredii - Sro Cze 04, 2014 23:34

Ale co masz udowadniać, bo nie rozumiem? Sądzisz, że każdy z moich Roverków ma coś nie tak z immo? Ostatnio byłem u mechaników z Roverkiem 416 gdyż samochód mi nie odpalił tak jakby immo był zablokowany z tym ze sygnału nie dawał. Sprawdzili instalacje i winnym okazał się bezpiecznik, który nie do końca był spalony, ale już zaczynał coś mieszać w elektryce. Po wymianie odpala normalnie i powiedzieli, że immo jest w 100% sprawne i działa jak należy. Więc nie rozumiem. Każdy z kim rozmawiałem ma tak samo działające immo nawet kolego który niedawno kupił Toyotę Picnic.
NoPE - Sro Cze 04, 2014 23:45

Z robsson'em nie chce się sprzeczać.
Ty opisałeś jak działa alarm, a my piszemy kiedy powinien, a kiedy nie zapiszczeć.

fredii - Czw Cze 05, 2014 00:00

No to kiedy powinien dać sygnał a kiedy nie?
NoPE - Czw Cze 05, 2014 00:09

Ok, mój błąd przyznaję się! Głównie przeglądam nowsze RAVE i stąd pomyłka.
Wszystko się wyjaśniło:
inaczej działa pasywne unieruchomienie w R200, a inaczej w R25.
W R25 usprawnili syzdem i pilot automatycznie wysyła sygnał re-mobilise do ECU jeśli tylko znajdzie się w pobliżu stacyjki, która to zostanie przekręcona w pozycję I. W R200 trzeba go skasować naciskając przycisk na pilocie. Domniemam też, że w R200 nie ma transpondera w stacyjce.

Oficjalnie przepraszam za usilne upieranie się przy swoim :P

Robsson i fredii mieliście rację z pikaniem, a Ty maldini się nie przejmaj, bo immo masz sprawne.

Zaś ty NoPE, ogarnij się i patrz kto czym jeździ! ;P

maldini - Czw Cze 05, 2014 19:44
Temat postu: [MG ZR] pilot immo
ok ,narazie sie uspokoilem,dopoki wszystko chodzi.