Zobacz temat - [R75] Uniwersalna pompka paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uniwersalna pompka paliwa

phuss - Wto Cze 10, 2014 10:28
Temat postu: [R75] Uniwersalna pompka paliwa
Może komuś się przyda, zakupiłem sobie uniwersalną pompkę paliwa(zewnętrzną 4 BAR), miałem dość już chińskich oryginałów. Na zakupionej pompce co prawda przejechałem dopiero jakieś 3 tyś km. Ciśnienie daje o wiele lepsze niż chińszczyzna, spokojnie mogę jeździć na niej do zapalenia rezerwy pomimo uszkodzonej pompki w baku. Przeróbka kabli dziecinnie łatwa, dolot do pompki trochę szerszy niż niż w oryginale. Koszt owej pompki o ile pamiętam coś ok. 150zł z przesyłką. Sprzedawca ma wystawione na allegro takie same pompki po ok 80zł ale tureckie. Po rozmowie telefonicznej z nim polecił mi identyczną ale made in germany no i niestety droższą. Ja póki co jestem zadowolony. Postaram się wrzucić fotkę pompki. Pozdrawiam
sTERYD - Wto Cze 10, 2014 12:21

możesz coś o tej pompce więcej napisać? (model, producent?)
Pieta - Wto Cze 10, 2014 16:00

Śmigam na pompie ACRON za 160zł (pewnie też Chinczyk) już 46 tys.
dawidd - Wto Cze 10, 2014 16:05

to jest ten turek ?
http://allegro.pl/pompa-p...4240051162.html

phuss - Pią Cze 13, 2014 21:40

Tak, ta jest turecka, na mojej jest made in germany, koszt 130zł+wysyłka 20zł, nie przyglądałem się jakiego jest producenta. Z wyglądu obie są identyczne , kto kogo podrabia nie wiem. Sprzedawca po usłyszeniu że do diesla od razu zaproponował tą droższą. Nie wstawię też linka bo kupiłem przez telefon. Moja ostatnia pompka made in china albo coś w tym stylu zaczęła przeciekać od góry i to mnie skłoniło do poszukania czegoś porządniejszego w rozsądnej cenie. [/center]
Kris - Wto Cze 17, 2014 16:04

phuss napisał/a:
Tak, ta jest turecka, na mojej jest made in germany, koszt 130zł+wysyłka 20zł, nie przyglądałem się jakiego jest producenta. Z wyglądu obie są identyczne , kto kogo podrabia nie wiem. Sprzedawca po usłyszeniu że do diesla od razu zaproponował tą droższą. Nie wstawię też linka bo kupiłem przez telefon. Moja ostatnia pompka made in china albo coś w tym stylu zaczęła przeciekać od góry i to mnie skłoniło do poszukania czegoś porządniejszego w rozsądnej cenie. [/center]


Tak z ciekawosci.... w baku nie dziala... to gdzie ta jest zamontowana? I do benzyniarza jak rozumiem tez mozna jak by co?

sTERYD - Wto Cze 17, 2014 16:23

koło akumulatora
Kris - Wto Cze 17, 2014 16:36

sTERYD napisał/a:
koło akumulatora


Chetnie bym jakes foto tego ustrojstwa zamontowanego w 75 zobaczyl... moze znajdzie sie chetny?

phuss - Pią Cze 20, 2014 15:21

Mówisz i masz :wink:
sTERYD - Pią Cze 20, 2014 18:03

Kris, w dieslach tam jest normalnie pompka zasilająca pompę wysokiego ciśnienia.
Kris - Pon Cze 23, 2014 08:54

phuss napisał/a:
Mówisz i masz :wink:


Dzieki :)

Steryd napisał/a:
Kris, w dieslach tam jest normalnie pompka zasilająca pompę wysokiego ciśnienia.


A ja gupi myslalem ze to moze i do bezyniaka sie nada ;) mialem kiedys epizod z pompka w baku... ;)

bys - Wto Cze 24, 2014 10:44
Temat postu: R75 [2,0]
Witam
Podpinam się pod temat,bo dopadła i mnie awaria pompy paliwa w moim benzyniaku.Jest jak wszyscy piszą ze poniżej 1/4 paliwa i problem z odpaleniem.Chyba trochę się do tego sam przyczyniłem bo zdarzyło się mi jechać kilka razy na t.z oparach i być może jakiś szmuc zassało.
A moje pytanie jest czy można taką pompę uniwersalną zastosować w benzyniaku,lub czy może jest jakaś opcja czyszczenia czy naprawy pompy,czy tylko opcja wymiany.
Na używkę to jakoś słabo reflektuję bo miałem teraz trochę koszmaru z używaną chłodnicą (skończyło się na zakupie nowej) a znowu koszt nowej pompy jest nie mały.
Pozdrawiam

Kris - Wto Cze 24, 2014 20:00
Temat postu: Re: R75 [2,0]
bys napisał/a:
Witam
Podpinam się pod temat,bo dopadła i mnie awaria pompy paliwa w moim benzyniaku.Jest jak wszyscy piszą ze poniżej 1/4 paliwa i problem z odpaleniem.Chyba trochę się do tego sam przyczyniłem bo zdarzyło się mi jechać kilka razy na t.z oparach i być może jakiś szmuc zassało.
A moje pytanie jest czy można taką pompę uniwersalną zastosować w benzyniaku,lub czy może jest jakaś opcja czyszczenia czy naprawy pompy,czy tylko opcja wymiany.
Na używkę to jakoś słabo reflektuję bo miałem teraz trochę koszmaru z używaną chłodnicą (skończyło się na zakupie nowej) a znowu koszt nowej pompy jest nie mały.
Pozdrawiam


mi Marian zrobił... jakiś tam wkład wymienił... i chodzi jak trzeba. Zapytaj go... BTW jaki masz objaw? Bo mi przerywał jak dodawałem gazu.

bys - Sro Cze 25, 2014 13:11
Temat postu: Re: R75 [2,0]
Kris napisał/a:
bys napisał/a:
Witam
Podpinam się pod temat,bo dopadła i mnie awaria pompy paliwa w moim benzyniaku.Jest jak wszyscy piszą ze poniżej 1/4 paliwa i problem z odpaleniem.Chyba trochę się do tego sam przyczyniłem bo zdarzyło się mi jechać kilka razy na t.z oparach i być może jakiś szmuc zassało.
A moje pytanie jest czy można taką pompę uniwersalną zastosować w benzyniaku,lub czy może jest jakaś opcja czyszczenia czy naprawy pompy,czy tylko opcja wymiany.
Na używkę to jakoś słabo reflektuję bo miałem teraz trochę koszmaru z używaną chłodnicą (skończyło się na zakupie nowej) a znowu koszt nowej pompy jest nie mały.
Pozdrawiam


mi Marian zrobił... jakiś tam wkład wymienił... i chodzi jak trzeba. Zapytaj go... BTW jaki masz objaw? Bo mi przerywał jak dodawałem gazu.


U mnie jest tak ze jak odpali to jazda, czasami odpali ale nie wchodzi w obroty gaszę i jeszcze raz odpalam a przy rezerwie to praktycznie nie ma szans na odpalenie.
Pozdrawiam

dzelo23 - Sro Cze 25, 2014 14:03

Bys a jaki masz silnik ??
Mi zaraz po swapie ot tak sobie po prostu nie odpalił pod sklepem. Winny był filtr paliwa chyba bo gdy go wyjąłem auto odpaliło (to pewnie jest ten wkład, bo filtr jest w obudowie)

bys - Sro Cze 25, 2014 15:43

dzelo23 napisał/a:
Bys a jaki masz silnik ??
Mi zaraz po swapie ot tak sobie po prostu nie odpalił pod sklepem. Winny był filtr paliwa chyba bo gdy go wyjąłem auto odpaliło (to pewnie jest ten wkład, bo filtr jest w obudowie)


2,0 benzyna,ale u mnie jak jest powyżej 1.4 paliwa problemu nie ma

zedziczek - Czw Cze 26, 2014 07:53

za nim zaczniecie w cdt pisać o benzyniakach poszukajcie na forum

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=82866&postdays=0&postorder=asc&highlight=wjc000230&start=20

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15210&highlight=wfl000090

phuss - Pią Cze 27, 2014 16:33

Jest to uniwersalna pompka paliwa, nadaje się do ON i PB. :!: Zastosowanie tylko zewnętrzne :!: