Zobacz temat - [r820 ti] Mody silnika .. jak zwiekszyc moc i czym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [r820 ti] Mody silnika .. jak zwiekszyc moc i czym

Granat - Czw Cze 12, 2014 16:56
Temat postu: [r820 ti] Mody silnika .. jak zwiekszyc moc i czym
Witam ponownie panowie czy ktos z was tuningował juz 220 ti albo 620 ti albo 820 ti prawdopodobnie samochod zostanie na wiele dłuzej u mnie jak planowałem , jezeli wypali mi z oc , moje pytanie chciał bym podkrecic moc do jakis 350 kucy jakie rozwiazania polecacie co wymieniac co dokładac itd aby osicagnac mniej wiecej taka moc . bardzo prosze o odpowiedzi na temat , chicał bym wystartowac pod koniec tego miesiaca z robota
SEGE - Czw Cze 12, 2014 20:27

Najpierw sprawdź w jakim stanie masz silnik
Później przygotuj trochę kasy i możesz robić 350 ;)

Markzo - Pią Cze 13, 2014 02:36

zobacz na hamowni ile teraz masz, potem dołóż MBC, ustaw na 0,9b i zobacz czy Ci to wystarczy. Moc, o której mówisz wymaga zakucia silnika, wymiany turbiny, IC, dolotu, wydechu, pompy paliwa, wtrysków i jeszcze masy innych rzeczy, do tego na sam koniec strojenie. Obstawiam, że koło 15k pln ;)
Granat - Pią Cze 13, 2014 13:46

jak byscie mogli to to powiedzcie jakie wtryski kupywac i jaka pompe paliwową bo to bd robił pod koniec tego miesiaca od tego zaczynam akurat . Co do silnika to mam 2 silniki od turbo i obydwa w znakomitej kondycji moze w tym co jest w aucie teraz tchoche popychacze graja jak nierozgrzany jest . . A co do zakucia silnika to słyszałem ze nie trzeba go zakuc bo jest mocny i 1.5 bara wytrzyma bez problemu i zadnych komplikacji
Markzo - Pią Cze 13, 2014 14:13

Granat napisał/a:
jak byscie mogli to to powiedzcie jakie wtryski kupywac i jaka pompe paliwową bo to bd robił pod koniec tego miesiaca od tego zaczynam akurat

to zależy w jaką moc celujesz, seryjne powinny do 300 starczyć.

Granat napisał/a:
A co do zakucia silnika to słyszałem ze nie trzeba go zakuc bo jest mocny i 1.5 bara wytrzyma bez problemu i zadnych komplikacji

1,5bara z jakiej turbiny? przy jakim IC, dolocie, wydechu? przy 1,5b z t25 masz piekarnik zamiast turbo ;) jaki kol wydechowy? pod oem masz pare turbin z flansza t2, jesli rzezbisz barana to freestyle z doborem turbo :)