Zobacz temat - [R25] Tarcie w przednim lewym kole
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Tarcie w przednim lewym kole

peyo102 - Czw Cze 12, 2014 17:27
Temat postu: [R25] Tarcie w przednim lewym kole
Witam wszystkich :mrgreen: Zaznaczam ze przeczytałem już wszystkie chyba posty z poradami co do podobnej sytuacji co u mnie ale to tylko podobienstwo.otoż to wymienialem w kwietniu tarcze (lite)firmy MINTEX i klocki firmy DECKERMANN wszystko idealnie wyczyszczone poskrecane i jezdze sobie tydzien ostroznie i zaczynaja mi trzeć klocki o tarcze tylko w tym jednym kole ale tylko delikatnie trze nie trzyma ale to nieprzyjemny dzwiek. dzieje sie to tylko jak juz pojezdze kilka minut albo kilkakrotnie nacisne hamulec. Zaraz po odpaleniu nic nie trze tylko jak kilka razy zahamuje zwlaszcza lekko a jak mocno to jest cisza. wiec na nowo wyczyscilem wszystko poskladalemi tydzien spokoj i znowu to samo juz 3 razy robilem a wiecej juz nie chce chyba bede tak jezdzil. :twisted: macie moze pomysl co to moze byc ?? twarde klocki ? zapowierzony uklad (nie powinien pedal twardy hamuje super )za oslona hamulca czysto . dzieki z góry a pomoc :D
robsson78 - Sob Cze 14, 2014 15:22

peyo102, Klocki muszą luźno wchodzić w swoje miejsce.
Śruby pływające też muszą poruszać się luźno.
Jest jeszcze coś o czym mało kto pamięta. Gumka która uszczelnia tłoczek musi być szczelna. Wystarczy małe pęknięcie i tłoczek nie cofa się do końca przez co klocek trze o tarcze.
Po postoju będzie OK. ale wystarczy przyhamować kilka razy i już słychać tarcie.
Po kilkuminutowym postoju tłoczek wraca do swojej pozycji i tarcia nie słychać.
Pęknięcia możesz nie zauważyć, dopiero po rozciągnięciu to widać.
W takim przypadku potrzebny jest zestaw naprawczy tłoczka.

peyo102 - Sob Cze 14, 2014 16:41

Klocki fajnie wchodza zero oporów uszczelce sie przygladalem ale byc moze niedokladnie.
dzieki wielkie za podpowiedz :mrgreen: