Zobacz temat - [MG ZR] Kolektor ssący- brakujący element?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Kolektor ssący- brakujący element?

hansikk91 - Sob Cze 14, 2014 15:26
Temat postu: [MG ZR] Kolektor ssący- brakujący element?
Witam,

dwa miesiące temu pojawił się problem u mojej skarbonki. Zaczął pić dzielnie płyn chłodniczy w znacznej ilości, klekotać na zimnym silniku oraz kopcić w skali mgły smoleńskiej. Gdy to zobaczyłem pojechałem do mechanika, ten po długim sprawdzaniu dojrzał, że to uszczelka kolektora ssącego. Wymienił ją- płynu nie ubywało, samochód zapalał elegancko, nic nie dymiło. Po czym dwa dni temu ta sama historyja się zaczęła. Dymi do momentu porządnego dogrzania, pije pół litra wody dziennie. Tak więc umówiłem się z mechanikiem na poniedziałek na podgląd sytuacji. Od razu zaznaczył mi, że przydałby się płaskownik, który mocuje kolektor do silnika... tylko, że ja tego nigdy nie miałem. Pojechałem na szrot, roverów i mg łącznie 6 i żaden tego nie miał. Szukam na ebayu ale nawet nie wiem jak się to nazywa i jak to wygląda:

Tam w miejscu tej dziurki oznaczonej czerwoną strzałką powinno coś być:




Pozdrawiam i proszę o porady i rady co z tym fantem bądź z innymi zrobić należałoby.

ruszti - Sob Cze 14, 2014 15:47

O ile dobrze widzę to w tym miejscu mam wężyk podciśnienia idący potem dalej do kompa :P Jak mi raz spadł to auto szarpało, zawieszały się obroty i inne cuda.
leszczu - Sob Cze 14, 2014 15:59

Kolektor sascy w 16V trzyma się tylko na śrubach które przykręcamy do głowicy. Niema tam żadnych dodatkowych płaskowników/mocowań z tylu.

Co do twojego problemy widać ze znowu uszczelka puszcza kup nowa i i niech mechanik od siebie da silikonu i będzie trzymać.