Zobacz temat - [R75] Mrugające kierunkowskazy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Mrugające kierunkowskazy

Krzysiek15255 - Sro Lip 02, 2014 22:39
Temat postu: [R75] Mrugające kierunkowskazy
Witam.

Od kilku dni wariują mi kierunkowskazy. Czy samochód jest otwarty czy zamknięty to co jakiś czas zapalają się kierunkowskazy. Czas ten nie jest ciągle taki sam. Dodatkowo zapala się lampka we wnętrzu.

Może ma ktoś jakąś podpowiedź.. :|

spidi23 - Sro Lip 02, 2014 23:23

Standardowo pierwsze co do sprawdzenia, to woda w podszybiu :wink:
HarryVip - Czw Lip 03, 2014 08:07
Temat postu: Re: [R75] Mrugające kierunkowskazy
Krzysiek15255 napisał/a:
Może ma ktoś jakąś podpowiedź.. :|

Kierunkami steruje LSM, ale oświetleniem wnętrza już BCU, który jednak potrafi wymusić na LSMie uruchomienie kierunków np. przy otw./zam. auta. Obstawiam zalany wodą BCU, znajdujący się za schowkiem, po stronie pasażera. Trzeba sprawdzić, czy nie ma tam nadmiernej wilgoci, ew. czy czy nie zaśniedziały połączenia we wtyczce/gnieździe.

[ Dodano: Czw Lip 03, 2014 08:07 ]
Właściwie jednoczesne mrugnięcie kierunkami i włączenie oświetlenia wewnętrznego występuje tylko w jednej sytuacji - otwarcia centralnego. W tej sytuacji prawie na pewno BCU.

SeniorA - Czw Lip 03, 2014 16:41

HarryVip napisał/a:
Właściwie jednoczesne mrugnięcie kierunkami i włączenie oświetlenia wewnętrznego występuje tylko w jednej sytuacji - otwarcia centralnego. W tej sytuacji prawie na pewno BCU.
nie , drugim przypadkiem jest włączenie się wyłącznika bezwładnościowego ,Krzysiek15255, zresetuj ten wyłącznik.
Krzysiek15255 - Czw Lip 03, 2014 16:48

Kiedyś zapalały się kierunkowskazy przez zaśniedziałe styki przy tym wyłaczniku bezwładnościowym i był komunikat Inertia Switch.

Teraz jest tak jakbym otwierał auto. W drodze do pracy przez 30 minut drogi z 30 razy załączał kierunkowskazy. Jednocześnie zapalała się lampka wnętrza i było słychać że zamki próbują otworzyć drzwi. Gdy zamknę auto i poczekam chwile na zaświecenie się kierunkowskazów i lampki to auto się otwiera :/

Sprawdzę wszystko i dam znać co i jak. Jak zresetować włącznik bezwładnościowy? Odłączając akumulator?

SeniorA - Czw Lip 03, 2014 17:14

Krzysiek15255 napisał/a:
Jak zresetować włącznik bezwładnościowy?
wcisnąć go kilka razy, skoro już kiedyś był problem z nim to trzeba poprawić styki (potraktować elektrosolem )żeby go wykluczyć.
HarryVip - Czw Lip 03, 2014 21:34

SeniorA napisał/a:
HarryVip napisał/a:
Właściwie jednoczesne mrugnięcie kierunkami i włączenie oświetlenia wewnętrznego występuje tylko w jednej sytuacji - otwarcia centralnego. W tej sytuacji prawie na pewno BCU.

nie , drugim przypadkiem jest włączenie się wyłącznika bezwładnościowego ,Krzysiek15255, zresetuj ten wyłącznik.

A właśnie, że tak kolego. :mrgreen: Bezwładnościowy tylko przesyła sygnał do BCU, na podstawie którego ten odryglowuje centralny zamek, a w konsekwencji owego odryglowania włącza oświetlenie wnętrza i wymusza na LSMie włączenie kierunków. Nie ma żadnej innej opcji mrugnięcia kierunkami z jednoczesnym włączeniem oświetlenia w kabinie jak tylko odryglowanie centralnego zamka. :mrgreen:

SeniorA - Pią Lip 04, 2014 11:15

HarryVip napisał/a:
Bezwładnościowy tylko przesyła sygnał do BCU, na podstawie którego ten odryglowuje centralny zamek, a w konsekwencji owego odryglowania włącza oświetlenie wnętrza i wymusza na LSMie włączenie kierunków.
ja o tym dobrze wiem, tylko , że Krzysiek15255 interesuje przyczyna tego zadziałania BCU ,a przyczyn może być więcej , nie tylko usterka BCU której wcale nie wykluczam.
MaReK - Nie Lip 06, 2014 00:15

Krzysiek15255, jak poprawienie bezwładnościowego nie pomoże, spróbuj na chwilę odpiąć zamek centralny drzwi kierowcy i przejdź się kawałek. Jeśli problem ustąpi szukaj przyczyny w zamku, wtyku lub BCU.
wschodni - Pon Lip 07, 2014 11:09

Ja też bym obstawiał zamek kierowcy. Miałem ten sam problem, dostała się gdzieś wilgoć i robi takie psikusy. Wystarczyło wyciągnąć i wysuszyć, prysnąłem troszkę CX80 i do dzisiaj jest spokój.