Zobacz temat - [R75] Problemy z obrotami itp...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problemy z obrotami itp...

miecho1986 - Sob Lip 05, 2014 22:19
Temat postu: [R75] Problemy z obrotami itp...
Witam. Od pewnego czasu mam problem z obrotami. Osobiście myślę że jest to problem z elektroniką bo jednocześnie ukazało sie kilka innych problemów. Główny to taki że po wrzuceniu auta na luz obroty spadają i silnik przygasa. Zaczęło się kiedyś jak wyprzedzając przy zmianie biegu silnik przygasł. zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika na parę sekund ale zaraz znikła. Później parę razy zapalił sie ABS po czym zniknął. Teraz ABS sie pali, tempomat nie działa i silnik przygasa. Czujniki ABS zmieniałem razem z pierscieniami w piastach jakies pół roku temu. Prosze o opinie i pomoc w rozwiązaniu. Z góry dziekuje ;-)
rafalmis1 - Nie Lip 06, 2014 06:05

Na pierwszy strzał krokowiec, odma i przepustnica do czyszczenia. Ewentualnie odepnij krokowca i zobacz co się dzieje. Powinien utrzymywać obroty powyżej 1000 cały czas. Ewentualnie może być jeszcze czujnik na przepustnicy. Dzieje się tak tylko jak samochód odpalisz po dłuższym postoju?
domel101 - Nie Lip 06, 2014 13:23

jeżeli ABS się się dalej zaświeca to proponuję pod kompa podłączyć, zobaczyć który czujnik(jak dla mnie to LP) i go wymienić i po sprawie. Jak mi padł ABS to też miałem takie jaja z obrotami, kupiłem nawet całą przepustnicę z TC i podmieniłem i bez rezultatów, dopiero wymiana czujnika ABS uspokoiła autko
SeniorA - Nie Lip 06, 2014 14:11

domel101 napisał/a:
jak dla mnie to LP
tak jest ,czujnik ABS LP daje dane o prędkości auta do ECM , czyli sterowania pracą silnika w zalżności od tego czy auto jedzie czy stoi, ECM wykorzystuje te dane też do pracy tempomatu. .
miecho1986 - Pon Lip 07, 2014 16:48

Ok tak też myślałem że to musi być cos z tym czujnikiem bo nie mozliwe żeby sie tak od razu kilka rzeczy na raz popsuło. Sprawdze ten czujnik i dam znać jak poszło. Dzieki wielkie...

[ Dodano: Pon Lip 07, 2014 15:48 ]
Dzisiaj sprawdziłem. Kabel od czujnika abs przednie lewe koło przetarty w kilku miejscach. zamówiłem juz nowy czujnik. Dzieki wszytskim za pomoc

domel101 - Pon Lip 07, 2014 20:39

miecho1986, trzeba było tak jak ja tylko uszkodzone miejsca poprawić, a jak były blisko siebie to wymienić kawałek kabla. a po roku czasu i tak mi czujnik padł, także mam też nowy.