Zobacz temat - [R75]Dziwne objawy po wymianie kompletnego sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Dziwne objawy po wymianie kompletnego sprzęgła

adam3city - Pon Lip 14, 2014 09:50
Temat postu: [R75]Dziwne objawy po wymianie kompletnego sprzęgła
Panowie pomocy, proszę o drugą opinię.
Jestem świeżo po wymianie kompletnego sprzęgła z kołem dwumasowym - produkcja LUK. Po przejechaniu 2 km, załączyłem bieg wsteczny i pedał wpadł mi w podłogę, jedyna opcja aby wysprzęglić to zgaszenie silnika i podniesienie pedału sprzęgła.
Po tym fakcie przejechałem jeszcze ok 5 km, wszystkie przednie biegi wchodziły bez problemu, po czym na skrzyżowaniu na załączonym 1szym biegu pedał sprzęgła znów wpadł w podłogę.
Po tym fakcie mechanik próbował odpowietrzyć układ, ale nie poprawiło to sytuacji. Mechanik twierdzi, że nie ma innej opcji i tym razem to musi być pompa sprzęgła (która była wymieniana niecały rok temu).
Proszę o informację czy dane objawy pasują do diagnozy postawionej przez mechanika ?
Ostatnim razem za nową pompę z wymianą zapłaciłem 1000zł, tym razem chciałbym ją zregenerować ponieważ nie mam tyle kasy.
Czy orientujecie się może gdzie w trójmieście dobrze regenerują pompły sprzęgła ?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie info.

longer86 - Pon Lip 14, 2014 10:03

może być wysprzęglik, może byc pompa sprzęgła... pompę poszukaj TAZU za 325zł masz nową
dawidd - Pon Lip 14, 2014 11:52

jesli przed wymiana sprzęgła bylo ok to nie mozliwe zeby pompka padla po wymianie. Sprawdź czy po odpowietrzeniu i wciśnięciu sprzęgła na łączeniu nad skrzynia nie leci plyn
sknerko - Pon Lip 14, 2014 12:28

dawidd możliwe, mnie zdechła też zaraz po wymianie sprzęgła, zregenerowałem, ale boncky już wtedy mówił ze korpus pompki jest do bani i wytrzymało to kilka tysięcy km (nawet nie dziesiąć) i teraz założona Tazu działa dobrze.
adam3city - Pon Lip 14, 2014 13:22

Dziękuje wszystkim za informacje.
Niestety zależy mi na czasie, a TAZU nigdzie lokalnie nie mogę znaleźć.
Ewentualnie może ktoś się orientuje, gdzie w trójmieście mógłbym dostać TAZU ?

Za 2 godziny planowałem udać się do Tczewa, tam mają na stanie http://allegro.pl/rover-7...4390761657.html

longer86 - Pon Lip 14, 2014 13:27

no dla mnie to TAZU tylko sprzedawane przez landroverowy...?!
piotrek1000 - Pon Lip 14, 2014 14:47

Wyciąg tłoczek z pompki, dokładnie wyczyść go, koniecznie z zaworkiem zwrotnym, może wpadł syf z nowego wysprzęglika. Koniecznie odpowietrz według instrukcji z forum. U mnie od takiego zabiegu minęło 40000 km i pompka nadal działa
dawidd - Pon Lip 14, 2014 15:16

ta z linku to tazu
lzawiasa - Sob Lis 29, 2014 13:38

kolego, w sklepie Land Rovera w tczewie kupisz polska pompke z aluminiowym korpusem za 450 zeta. sprawuje sie idealnie, to czesc zamienna do R 75