Zobacz temat - [r75] do czego jest gumka w pompce sprzegla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] do czego jest gumka w pompce sprzegla

dawidd - Pią Lip 18, 2014 09:04
Temat postu: [r75] do czego jest gumka w pompce sprzegla
Witam
Mam takie pytanie - do czego służy gumka w zbiorniczku pompy sprzęgła? Czy jej usuniecie może jakoś negatywnie wpłynąć na prace sprzęgła? Mam pompkę tazu wysprzeglik AP, nigdzie wycieku nie widać a co jakis czas muszę dolewać plynu. Wywaliłem ten kondonik i zalałem płynem 3/4, dałem uszczelka z jakiegoś oringa żeby plyn mi sie nie wylewał przejechałem 50 km. Na razie wszystko gra. Jesli ktos wie do czego jest ta gumka w zbiorniczku to będę wdzięczny za uświadomienie mnie ;)

AdaskoC - Pią Lip 18, 2014 09:39

Ma 3 funkcje.
Uszczelka między korkiem a zbiornikiem
Zabezpiecza przed uciekaniem płynu przez otwór odpowietrzający
Zabezpiecza przed zapowietrzeniem układu od strony pompki

Emsi007 - Pią Lip 18, 2014 11:20

W oryginalnych pompkach z zaworkiem zwrotnym płyn potrafił "buzować" przy wciskaniu pedału sprzęgła i odkręconym zbiorniczku, . Ja zmieniłem pompkę na TAZU która ma inną konstrukcję. W niej nie ma tego objawu, ta gumka nie jest tak potrzebna, ja swoją na próbę wyciągnąłem, nic złego się nie dzieje, płyn nie wylatuje mimo braku tej gumki pod nakrętką.
sknerko - Pią Lip 18, 2014 11:56

Jak się intensywnie manewruje na półsprzęgle to może płyn gotować lub podwyższyć się poziom i wyleci przez otworek odpowietrzający w nakrętce. gumka jest konieczna.
dawidd - Pią Lip 18, 2014 12:16

ja tez uważam ze w tazu nie jest konieczna i puki co jeżdżę bez niej. Mam zalane 3/4 zbiorniczka wiec przy manewrach na pewno sie nie wyleje bo jest płynu za mało, a i powietrza nie zaciągnie bo jest na to płynu za dużo. Z gumka pojemność zbiorniczka jest bardzo mala ciągle muszę dolewać płyn, teraz pewnie tez będę musiał, ale na pewno rzadziej.
sknerko - Pią Lip 18, 2014 12:25

Ja pisze o Tazu bo tez mam i sprawdzałem czy płyn gotuje i ta niestety jest. Gumka jest niezbędna.

[ Dodano: Pią Lip 18, 2014 12:25 ]
płynu w układzie nie ma prawa ubywać. jak ubywa to często na złączu pompka przewód (tazu)

dawidd - Pią Lip 18, 2014 14:26

wiem ze nie powinno ubywać, ale ubywa a wszędzie na łączeniach jest sucho, pod skrzynia tez chyba ze po prostu nie wypływa na zewnątrz. Ale ściągać skrzyni mi się nie chce żeby tylko to sprawdzić. Od wczoraj zrobiłem ze 100km i min 1 mm płynu ubyło. Jutro zrobię długa trasę to zobaczę jeszcze czy gdzieś on wypłynie