Zobacz temat - [R45] Przycisk za popielniczką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Przycisk za popielniczką

Edek - Pią Lip 18, 2014 09:10
Temat postu: [R45] Przycisk za popielniczką
w R45 za przednią popielniczką (z tyłu na ściance obudowy) znajduje się (znajdował się) przycisk -podobno czerwony. Gość poprawiając instalację radia zaczął tam grzebać (nie wiem po co) i wepchnął go za obudowę dodając krótkie "Oj..." :-| nie umiał go stamtąd wydostać bo miał za grube paluchy a na demontowanie całej deski nie wyraziłam zgody (bałam się że przy okazji jeszcze coś uszkodzi i usłyszę drugie oj..)
:?: Moje pytanie: co to za przycisk i do czego służy (za co odpowiada). Czy powinnam kruszyć kopie i wydobywać go na świat czy może tam zostać (drażni mnie świadomość, że nie jest na miejscu)
Sama później próbowałam ale też nie mogłam się do niego dostać...

nie to żebym miała za grube paluchy... ;)

titanum2b - Pią Lip 18, 2014 11:18

A masz podświetlaną popielniczke??
Być może ten przycisk wyłączał światełko jak popielniczka była zamknięta - ale to tylko moje domysły ;)

pozdro

bizon - Sob Lip 19, 2014 08:21

a nie chodzi przypadkiem o wylacznik uderzeniowy?? ale go idzie siegnac wkladajac reke przy pedale gazu od tylu kokpitu, wlasnie na wysokosci popielniczki
Marcin1642 - Sob Lip 19, 2014 17:42

Mam rozebranego Rovera 45 w całości na części, ale za popielniczką nie ma żadnego przycisku, oprócz włącznika uderzeniowego który jest po lewej stronie koło pedału gazu na na wysokości popielniczki. Włącznik uderzeniowy jest koloru czarnego.

Chyba, że to jakiś dokładany włącznik

Ps. Rozebranie tunelu środkowego to godzina roboty jak na pierwszy raz.

Edek - Pon Lip 21, 2014 20:44

dorzucam zdjęcia -mały okrągły otwór w tylnej ściance - gdyby było podświetlenie powinna być żarówka (dioda -cokolwiek) a tego nie widzę, jeżeli czujnik uderzeniowy jest czarny to też odpada bo ten był (jest) czerwony.
Marcin1642 - Pon Lip 21, 2014 22:53

To jest spinka która trzyma kostkę zasilającą popielniczki i z tego co pamiętam, jest ona czerwona. Dołączam zdjęcie poglądowe tyłu popielniczki. Więc nie ma się czym martwić :)
Edek - Wto Lip 22, 2014 07:11

a więc niech sobie żyje własnym życiem ;)
dzięki za pomoc :smile: