Zobacz temat - [Range Rover l322] Problem z pilotem centralnego zamka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Range Rover l322] Problem z pilotem centralnego zamka

lukaskul - Wto Lip 22, 2014 10:41
Temat postu: [Range Rover l322] Problem z pilotem centralnego zamka
Witam,
wiem, że na ten temat trochę było ale co post to każdy podaje inny sposób i żaden nie działa.
PROBLEM:

Po wymianie baterii w kluczyku - centralny zamek przestał reagować na pilota. Potrzebuje jakiś skuteczny sposób powtórnej synchronizacji - kluczyka. Nie chce mi się wierzyć, żeby po wymianie baterii trzeba było za każdym razem jeździć do serwisu.

Dziękuję za pomoc

sTERYD - Wto Lip 22, 2014 22:33

możesz przytoczyć zdjęcie pilota. Jeśli to taki sam system jak w R75 to w instukcji piszą, ze trzeba 5krotnie nacisnąć szybko oba przyciski trzymając kluczyk blisko odbiornika, a jak to stary lucas, to trzeba po otwarciu drzwi kluczykiem 4-5 krotnie przycisk zasilania
lukaskul - Wto Lip 22, 2014 23:31

Wstawiam zdjęcie:


Pierwszy sposób synchronizacji próbowałem. Drugiego nie rozumiem. Co oznacza 4-5 naciśnięcie zasilania? Gdzie ono się znajduje?

sTERYD - Wto Lip 22, 2014 23:42

ach ta autokorekta. Chodziło mi o przycisk zamykania. Chociaż ten Twój pilot wygląda bardziej na ten nowszy Valeo niż na starego lucasa. Sprawdzić możesz. jak nie zadziała, to posprawdzaj wszystko w środku, spróbuj wyciągnąć baterię na dłużej itpitd. Dioda miga jak wciskasz guziki?
lukaskul - Wto Lip 22, 2014 23:45

Tak diody migają, wszystko bez zarzutu. Pilot został rozkręcony w celu wymiany baterii na nową i od tego skończyła się komunikacja z samochodem. Dziwne ... ale jak myślę o tym, że mam wydać pieniądze na programowanie kluczyka po wymianie baterii to mnie krew zalewa :)
sTERYD - Wto Lip 22, 2014 23:50

a nie ma w instrukcji jakiejś procedury na wypadek wymiany baterii?
lukaskul - Wto Lip 22, 2014 23:55

Problem jest taki, że nie mam żadnej instrukcji do tego samochodu a wszystko co znajduje jest po angielsku i to jakieś wyrywkowe informacje. Model to Range Rover 2.9 TD6 L322 2004 rok. Może ktoś ma polską instrukcję do tego modelu. Będę wdzięczny...
sTERYD - Sro Lip 23, 2014 00:59

http://chomikuj.pl/ka_ef/instrukcje+obs*c5*82ugi+samochod*c3*b3w+Rover+Landrover+Range+rover/LandRover-rave02,2513973947.iso
Tu masz instrukcję serwisową i w środku instrukcja obsługi też jest. niestety po angielsku

lukaskul - Sro Lip 23, 2014 07:39

Dziękuję za linka. Jak znajdę odpowiedź to ją zamieszczę na forum. Może komuś się przyda.
sknerko - Sro Lip 23, 2014 13:38

a na tej stronie byłeś? http://topix.landrover.jl...ex?groupId=1655 tam są manuale do tych aut
lukaskul - Sro Lip 23, 2014 18:41

Tak na tej stronie byłe ale po rejestracji aby otrzymać jakąkolwiek dokumentację trzeba słono zapłacić w funtach :(
arczi83 - Sro Lip 23, 2014 18:55

Cześć, podaj mi nr VIN na PW a jutro postaram Ci się zdobyć procedurę adaptacji kluczyka i kod do odblokowania immo.
lukaskul - Sro Lip 23, 2014 18:58

Chciałem podziękować forumowiczowi sTERYD za linka. Na stronie 86-5-7 znalazłem odpowiedź na mój problem i muszę przyznać, że jestem w szoku. Otóż co piszą:

Na wymianę baterii w pilocie mamy dokładnie 1 minutę. Jeżeli nie zdążymy pilot się rozprogramuje !! ! Jakaś masakra.

Aby przywrócić pilot do życia należy:

1. Wsiąść do samochodu i zamknąć z centralnego przycisku drzwi.
2. Włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić do pozycji 1 a następnie na pozycję 0. Musi to trwać krócej niż 5 sekund.
3. Wyciągnij kluczyk ze stacyjki.
4. Wciśnij i trzymaj przycisk UNLOCK i trzy razy spokojnie naciśnij przycisk LOCK. Cała operacja nie może trwać dłużej jak 15 sekund.
5. Puść obydwa przyciski.
6. Jeżeli poszło wszystko ok BCU powinien otworzyć i zamknąć z powrotem samochód.
7. Jeżeli poszło wszystko ok, włóż kluczyk z powrotem i włącz zapłon.
8. Procedura zakończona.

Jutro wypróbuje i dam znać. Dziękuję za wszytsko.

[ Dodano: Sro Lip 23, 2014 18:58 ]
Nie mogłem wytrzymać i pobiegłem do samochodu. DZIAŁA !! ! Wystarczy zachować w/w procedurę i wszystko wraca do normy. Pozdrawiam