Zobacz temat - [MG ZT R75] Uszczelki szyby przedniej / szum / brak szumu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT R75] Uszczelki szyby przedniej / szum / brak szumu

Micros - Sro Lip 30, 2014 12:49
Temat postu: [MG ZT R75] Uszczelki szyby przedniej / szum / brak szumu
Ciekawostka. Szukałem przyczyny szumu powietrza powyżej 90km/h tylko z prawej strony i chyba znalazłem przyczynę. Na poniższych zdjęciach widać, że od strony kierowcy, drzwi posiadają dodatkową grubą uszczelkę, która uszczelnia szybę, a z prawej nie.
Co ciekawe uszczelka wygląda na montowaną seryjnie, a w sprzedawca używanych części do R powiedział, że pierwszy raz widzi taką na oczy.

Też macie taką uszczelkę? Z jednej czy z obydwu stron?

Punx - Sro Lip 30, 2014 18:11

Zdaje się w tej uszczelce jest czujnik krawędziowy (krańcówka), dzięki czemu nie przytniesz sobie głowy/ręki/innego członka podczas zamykania szyny (one click)
Micros - Sro Lip 30, 2014 18:13

Masz ją od strony pasażera? Bo w drzwiach do R75 na allegro nie widziałem.
Punx - Sro Lip 30, 2014 18:52

Ja miałem oryginalnie od strony kierowcy, dołożyłem od strony pasażera wierząc w słowa Jowiego że jak dodatkowo dołożę wiązkę to będę mieć one-click/one touch w szybie pasażera ale to jakiś mit, tak się nie da :(
Micros - Czw Lip 31, 2014 10:02

OK, faktycznie macie rację, tam jest czujnik :)

A jak z szumem w R75/ZT u Was? U mnie powyżej 90km/h szumi dużo mocniej z prawej strony niż z lewej. Uszczelki bardzo dokładnie obejrzałem, poza tą jedną wszystko tak samo jak z lewej strony, drzwi dobrze spasowane itd.

Punx - Czw Lip 31, 2014 10:05

U mnie szumi podobnie z obu stron z tym że jako kierowca to szum z oczywistych względów bardziej doskwiera od lewej strony. Przy 90 jest jeszcze ok ale od 100 to już jest wkurzające. Ja mam dodatkowo szyberdach, który lekko opadł (tak ze 3-4mm) i dodatkowo przy dużych prędkościach zaczyna szumieć także od góry :)
Micros - Czw Lip 31, 2014 10:13

Punx, a masz z lewej strony tą uszczelkę z czujnikiem krańcowym, która jest na pierwszym zdjęciu?
Punx - Czw Lip 31, 2014 10:14

Tak, mam z lewej i dołożyłem sobie tez z prawej. Ale moim zdaniem szumy słychać gdzieś niżej, z uszczelek drzwi ale na wysokości siedziska fotela ewentualnie gdzieś z wysokości klamki. Może to mylne wrażenie ale wydaje mi się że szum jest o wiele większy w dolnej części drzwi niż przy szybach bocznych.
Micros - Czw Lip 31, 2014 10:20

Chyba masz rację, wczoraj jeszcze dokładnie sprawdzaliśmy i wychodzi na to, że szumi z okolic pod lusterkiem, tak jakby pod boczkiem. Chyba wezmę się za rozbiórkę prawego boczka.
Punx - Czw Lip 31, 2014 10:31

Hmmm rozbiórka raczej nic nie da, to nie jest wina boczka, czy wytłumienia wewnątrz drzwi (pianka). Ja mam u siebie we wszystkich drzwiach maty bitumiczne. Jest cicho, nie słychać przejeżdżających aut, ale jak się rozpędzę to i tak szumi. Wina uszczelek okołodrzwiowych a może profilu/spasowania blach
Micros - Czw Lip 31, 2014 11:12

Mam jeszcze pomysł, że może szumieć przez powietrze dostające się pod kierunkowskaz.
Punx - Pią Sie 01, 2014 10:27

Jeśli uda Ci się skutecznie wyeliminować lub zmniejszyć szumy to nie zapomnij podzielić się wiedzą na forum.
Micros - Pią Sie 01, 2014 10:30

Pewnie, obadam temat, tym bardziej, że zauważalny szum mam tylko z prawej strony, więc będę szukał różnicy w ułożeniu uszczelek, kierunkowskazów, lusterek, wnętrza błotników itd. Jak coś wybadam, dam znać.

Punx, u mnie szyber nie szumi praktycznie w ogóle.


Jeśli ktoś z osób, nie udzielających się w tym wątku zniwelował szum, niech napisze :)

MatiNitro - Pią Sie 01, 2014 10:41

Micros, sprawdź czy w tym trójkącie mocującym lusterko do drzwi jest gąbka wygłuszająca. Oraz czy całe wnętrze gdzie jest wtyczka od lusterka jest szczelnie wypełnione. U mnie po wymianie lusterek miałem ogromny szum przy prędkości 80km/h. Nie mówiąc o wyższych prędkościach. Okazało się że w lusterku w drzwiach kierowcy jest za mało wygłuszenia i powietrze tam wpadało.
Micros - Pią Sie 01, 2014 10:43

Dobry trop, sprawdzę, dzięki.