Zobacz temat - [R75] Gorący silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gorący silnik

pineska - Nie Sie 03, 2014 13:18
Temat postu: [R75] Gorący silnik
Witam!
Sprawa wygląda tak - wczoraj zrobiłem trasę z łodzi do Warszawy (ok150km) przy dość wysokiej temperaturze (31st). Na A2 pocisnąłem go trochę w okolicach 150km/h. Po dojechaniu na miejsce zajrzałem pod maskę (zawsze tak robię po dłuższej trasie) żeby zobaczyć jak wygląda poziom płynu w zbiorniczku - mam prawdopodobnie uszkodzoną uszczelkę i mi trochę wycieka na połączeniu blok/głowica.
Od razu poczułem uderzenie gorąca - silnik był bardzo rozgrzany - czy to normalne?
Muszę dodać że wskaźnik temp pokazuje prawidłową wartość i wentylator działa na obu biegach i się prawidłowo załącza. Czy to kwestia tego upału? Już nieraz tak miałem, ale wczoraj znajomy mi zwrócił na to właśnie uwagę...
Z góry dziękuję za info i pozdrawiam :-)

P.S. Całą trasę jechałem na włączonej klimatyzacji.

sknerko - Nie Sie 03, 2014 13:26

Te typy tak mają, mój w Freelu też tak mocno sie grzeje

[ Dodano: Nie Sie 03, 2014 13:26 ]
A masz termostat PRT? bo u mnie po założeniu jest trochę chłodniej pod maską, ale szału ni ma ;)

pineska - Nie Sie 03, 2014 13:41

Nie, jeżdżę na tym co fabryka dała:-)
To mnie trochę sknerko uspokoiłeś :-)
Tak myślę że może po zrobieniu ( w ramach gwarancji) tej uszczelki, wymienię ten termostat jeśli to faktycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia hgf...

dzelo23 - Nie Sie 03, 2014 17:05

Tez mi się zdaje że to normalne. Osłona dolna ogranicza przewiew w komorze silnika i dlatego tak bucha gorącym. Ja jak jadę w traske to sobie odpalam pozycję 7 w zegarach i obserwuję temp cieczy chłodzącej, teraz przy załączonej klimie i wiatraku na 1 biegu potrafi dojść do 96' w korkach a razem z turbo wsadzilem prt.
wschodni - Nie Sie 03, 2014 18:27

Ja co prawda osłony pod silnik nie mam, ale faktycznie bucha gorąco z pod maski:) Ważne, że jak kończysz podróż, szczególnie teraz jak jest gorąco to dać się troszkę schłodzić silnikowi. Ja wyłączam klimę dopiero jak podjadę pod dom i zostawam odpalony jeszcze troszkę po tym jak się wentylator wyłączy.
pineska - Pon Sie 04, 2014 22:00

Wracając z Wawy włączyłem pozycję 7 na zegarach. Temperatura oscylowała w okolicach 92st C.
Chyba faktycznie ten typ tak ma ;-)

wschodni - Wto Sie 05, 2014 23:17

Wczoraj po mieście pojeździłem, dosyć ciepło było i pokazywał 95-96. W układzie mam wodę:)


Dzisiaj kawałek trasy, na zegarku włączyłem 7 i temperatura wachała się między 80-84:)

BlackD - Sro Sie 06, 2014 11:21

A co ma zimny być po trasie? A tak poważnie to norma. Gorąc bucha bo silnik ma swoją normalną temperature ale jak jest chłodniej temperature bierze maska i nie ma takiego uderzenia ciwpla. Teraz jest goraco. Maska sie grzeje silnik tez i nie ma gdzie ta temp. Uciekac i dlatego ci sie wydaje ze mega goracy jest.