Zobacz temat - [mg zt] wysprzęglona skrzynia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [mg zt] wysprzęglona skrzynia

sawian - Nie Sie 10, 2014 18:22
Temat postu: [mg zt] wysprzęglona skrzynia
Witam
Podczas jazdy myślałem że wyskoczył bieg jednak okazało się że to awaria sprzęgła. Objaw jest taki że sprzęgło jest cały czas rozłączone. Czy jest wduszone czy nie mogę wrzucać biegi. Pedał sprzęgła zachowuje sie normalnie. Co to może byc?
Z góry dzięki za pomoc

dawidd - Nie Sie 10, 2014 19:09

pewnie wysprzeglik sie nie cofa
sawian - Nie Sie 10, 2014 23:00

dawidd jest to typowy objaw uszkodzonego wysprzęglika?
może któryś z przewodów się uszkodził? :| mam to auto 3 miesiące a poprzedni właściciel wymieniał nie tak dawno całe sprzęgło i wysprzęglik. Pokazywał mi stare i miał kwity więc wydawał sie wiarygodny

Emsi007 - Nie Sie 10, 2014 23:13

Nie jest to typowy objaw uszkodzonego wysprzęglika. Pedał sprzęgła na pewno chodzi bez żadnych zmian? Nie chodzi lżej/ciężej?
sawian - Nie Sie 10, 2014 23:23

No właśnie nic. Żadnej zmiany. Dokładnie tak jak było. Może tarcza się posypała?
dawidd - Pon Sie 11, 2014 06:53

jeżeli jest tak jak piszesz ze sprzęgło jest caly czas wysprzeglone to tylko ściągnięcie skrzyni da odpowiedz co mogło sie stać. Wysprzegliki najczęściej zaczynaj ciec, a nie blokują sie i biegów nie da sie wrzucić, a u ciebie jest odwrotnie. Wiadomo - trzeba obejrzeć przewód od wysprzeglika, odkręcić odpowietrznik - może cos sie wyjasni, ale z tego co piszesz to mi wygląda na wysprzeglik lub rozwalone do 0 okładziny tarczy lub docisku. Przed awaria sprzęgło nie ślizgało się?
AdaskoC - Pon Sie 11, 2014 07:35

Zacznij moze od przepuszczenia nowego płynu przez układ (wykręcając całkowicie odpowietrznik) i odpowietrz. Jak nic z tego nie wyjdzie to zostaje zwalenie skrzyni.
sawian - Sro Sie 13, 2014 22:33

Już wszystko jasne
okazało się ze nie wiem jakim cudem obluzowała się jakaś łapa i prawa półoś wyskoczyła ze skrzyni. Są tam 2 śruby jednej już nie było a druga ocalała na osłonie pod silnikiem, było na niej trochę zerwanego gwintu. Mechanik przegwintował i wkręcił dłuższe śruby.
Mam nadzieje że nie będę miał juz z tym problemu

dawidd - Czw Sie 14, 2014 08:24

sawian, piszesz o sprzęgle a okazuje sie wywalona półoś? ciekawe ile przy okazji oleju ze skrzynie uciekło. Lepiej go uzupelnij bo za chwile wrócisz do tematu zdejmowania skrzyni, tyle ze tym razem żeby ja wymienić