Zobacz temat - [R75] ścinanie tylnych opon od zewnatrz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] ścinanie tylnych opon od zewnatrz

Legwan1989 - Sro Sie 13, 2014 21:07
Temat postu: [R75] ścinanie tylnych opon od zewnatrz
Tak jak w temacie, mocno scina mi opony z tyłu. Obie po zewnetrznych stronach. Czym to moze być spowodowane?

Od momentu zakupu auta jeszcze nic nie wymieniałem w zawieszeniu, wiec czy moze to byc spowodowane przezjakies wybite elementy tylnego zawieszenia?
W najblizszym czasie szykuje sie do kompletnej wymiany zawiechy z przodu wiec i moze tył bym zahaczył jesli by było trzeba

TomaszM - Sro Sie 13, 2014 21:38

W R75 ustawia się zbieżność na obu osiach, także z tyłu. Jak już zrobisz zawieszenie, ustaw ją na obu osiach.
dzelo23 - Sro Sie 13, 2014 21:42

Mi też ścinało opony po zewnętrznej i to nierównomiernie po obwodzie, w jednym miejscu mniej w drugim więcej.
Winne okazały się amortyzatory bo po ich wymianie nowych opon mi już nie tnie. Co ciekawe na diagnostyce pokazywało ich sprawność na poziomie 73% i 71%

longer86 - Czw Sie 14, 2014 09:48

zbieżność regulowana jest poprzez przesunięcie mocowania wahacza po 3 śruby z każdej strony pod progiem z tyłu.

może wysłużyły się już tuleje metalowo gumowe w tym mocowaniu...
nie rzuca ci tyłem na nierównościach?

Legwan1989 - Czw Sie 14, 2014 10:53

może rzucać nie rzuca jakos bardzo mocno ale czasem mam wrazenie jakby bujneło lekko tyłem włąsnie na dziurach. Z tym że to cieżko wyczuć bo jednak ja siedze z przodu :p

Ale dobrze wiedzieć że tył też jest regulowany :D

Tak jak pisałem - narazie przygotowuje sie do wymiany przedniego zawieszenia ale zrobię tez tył. Tylko musze zebrać informacje co powinno sie wymienić :P Wtedy zbieżnośc i mam nadzieje ze bedzie juz ok ;) Dzięki za pomoc ;)

longer86 - Czw Sie 14, 2014 10:57

z tyłu to głównie łaczniki stabilizatora i gumki.
amorki,
i 6 tulei metalowo gumowych po 3 na stronę w każdym wahaczu wzdłużnym