Zobacz temat - [Rover 400] szarpie - spadek mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400] szarpie - spadek mocy

Elumix - Czw Sie 14, 2014 20:35
Temat postu: [Rover 400] szarpie - spadek mocy
Witam,

Mam problem ze swoim Rover'em. R 400 98r. 1,6 112KM. Opiszę usterkę.

Autko posiadam w gazie, zaczęło się od szarpania na gazie powyżej 4tyś obr. Sprawdziłem układ elektryczny, okazało się , że na kopułce są zaśniedziałe styki. Przeczyściłem i jak ręką odjął. Rover'ek na gazie chodzi płynie, nic nie szarpie i ma moc. Natomiast problem wystąpił jak autko jedzie na benzynie. Silnik pracuje nie równo, szarpie, ma mniejszą moc. Na biegu jałowym silnik pracuje nierówno. Kręcę go na wysokich obrotach to tak jakby załapywał swoja moc, a za chwile ją traci. Wymieniłem filtr paliwa, niestety problem nadal występuje. Obstawiam pompkę, może jest zapchana ? lub pada ?

Proszę o poradę gdzie szukać usterki

Z góry dziękuje za pomoc.

zacekpl - Pią Sie 15, 2014 12:38

Sprawdź wtryski. Wyjmij je z kolektora i niech ktoś kręci rozrusznikiem. Jak robia ładną mgiełkę to są ok, jak "sikają" to są do wymiany albo do naprawy młotkiem ;)
Elumix - Pią Sie 15, 2014 17:58

zacekpl napisał/a:
Sprawdź wtryski. Wyjmij je z kolektora i niech ktoś kręci rozrusznikiem. Jak robia ładną mgiełkę to są ok, jak "sikają" to są do wymiany albo do naprawy młotkiem ;)


Dzięki :) jutro sprawdzę. Z tego co zauważyłem, sprwdziłem to czwarty cylinder nie pracuje na benzynie, zaskakuje powyżej 4 tyś obr, na lpg silnik ładnie pracuje.

zacekpl - Pią Sie 15, 2014 22:18

Jak sprawdziłes ? Pewnie dopiero na wysokich obrotach jest wstanie przepalić mieszanke, jaką podaje mu uszkodzony wtrysk.
Elumix - Sob Sie 16, 2014 17:38

Problem rozwiązany. Okazało się , że na czwartym wtrysku nie łączyła kostka, dlatego raz wtrysk działał a raz nie. Temat do zamknięcia.

Dziękuje za pomoc :)