Zobacz temat - [r25 Streetwise] Nagły wyciek oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25 Streetwise] Nagły wyciek oleju

marta-z - Wto Sie 19, 2014 12:48
Temat postu: [r25 Streetwise] Nagły wyciek oleju
Witam
Miałam nagły wyciek oleju i próbuję dojść do tego co się stało. Od spodu, z przodu zaraz za błotnikiem znajduje się niewielki otwór, kiedy próbuję włożyć tam palca wyczuwam uszczelkę a sam palec jest brudny od oleju. Ciężko mi stwierdzić czy tam był wyciek, bo całe podwozie z przodu jest brudne, do wycieku doszło pod czas jazdy. Czy otwór ten powiązany jest z miską olejową? Może tam była jakaś śrubka która wypadła. Niedawno miałam wymieniany cały olej i może coś nie dokręcili.
Dołączam zdjęcia



bociannielot - Wto Sie 19, 2014 13:56

Patrze na te Twoje zdjęcia i nic nie widzę :) do wymiany oleju wykręca się śrubę na misce olejowej ale to nie to co widac na zdjęciu, no i filtr się wykręca ale to tez nie on :ok:
sprawdzic poziom oleju co jakis czas, jak nie ubywa to :ok:

marta-z - Wto Sie 19, 2014 14:17

Cały olej już mi wyleciał i to odrazu podczas jazdy. Zapaliła mi się kontrolka silnik stracił moc i laweta. Wycieku wcześniej napewno nie miałam bo sprawdzałam miejsce gdzie auto stało dwa dni i ani kropli oleju na ziemi nie było.
ash - Wto Sie 19, 2014 14:26

A chłodnica cała? płynu chłodniczego tez ubyło? nie ma oleju w zbiorniczku ani majonezu pod korkiem oleju?
bociannielot - Wto Sie 19, 2014 14:40

Cytat:
A chłodnica cała? płynu chłodniczego tez ubyło? nie ma oleju w zbiorniczku ani majonezu pod korkiem oleju?
to diesel nie k-seria :)

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 14:40 ]
ktore to dokładnie miejsce na zdjęciu :?: moze filtr do pupy dokręcili i odpadł :/ to co na zdjęciu widac to mi sie jednak wydaje że jest nie ważne, ot poprostu wyleciał olej to zachlapał i tyle

marta-z - Wto Sie 19, 2014 15:32

Płynu od chłodnicy nic nie ubyło a na korku są tylko ślady oleju

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 14:47 ]
Chodziło mi o to właśnie kółko, w środku jest puste i lata tam jakaś uszczelka dlatego pomyślałam, że może jakaś śrubka odpadła. A co do filtra to muszę jakiś zdjęć poszukać, bo niemam zielonego pojęcia gdzie to sprawdzić.
Tak to jest diesel

[ Dodano: Wto Sie 19, 2014 15:32 ]
Czy filtr oleju w moim modelu widać pod maską od razu czy jest on przykryty plastikową osłoną od silnika?

maciek73 - Wto Sie 19, 2014 16:02

Prawdopodobnie pękł wąż od pompy olejowej. Miałem podobny przypadek, olej wyciekł w momencie.